Skażona woda w Górnośląskim CZD, "Trump złamał embargo na Kubie" [SKRÓT DNIA]

  1. Katowickie CZD ma skażoną wodę - odwołano tam zabiegi i wstrzymano planowe przyjęcia. Rodziny nie mogą też odwiedzać pacjentów. Trwa czyszczenie szpitalnej instalacji. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Dziś po raz pierwszy zbierze się Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Na pierwszym posiedzeniu przedstawiony zostanie szczegółowy harmonogram prac i cele, które rząd stawia przed sobą na najbliższe miesiące. Zaplanowane jest wystąpienie premier Beaty Szydło i wicepremiera Morawieckiego. Szefowa rządu ma też przedstawić skład KERM.
  3. W Jerozolimie odbędzie się pogrzeb byłego prezydenta Izraela Szimona Peresa. Pojawi się na nim wielu światowych przywódców, w tym prezydent USA Barack Obama i przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. Polskę reprezentować będzie m.in. prezydent Andrzej Duda. 
  4. Nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów ds. środowiska , którzy mają dać zielone światło do ratyfikacji przez UE porozumienia klimatycznego zawartego w ubiegłym roku w Paryżu. Unii zależy na jak najszybszej ratyfikacji, dlatego Bruksela zdecydowała się na uproszczoną procedurę.
  5. Firma Donalda Trumpa prowadziła interesy na Kubie i naruszała amerykańskie embargo na handel z tym krajem - poinformował "Newsweek". To może przysporzyć Trumpowi kłopotów na Florydzie - emigranci z Kuby blokowali tam wszelkie próby uchylenia lub złagodzenia embarga. Floryda jest jednym ze stanów, które zwykle decydują o wyniku wyborów prezydenckich.

Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz czwartkowy skrót dnia.