Kandydaci szykują się do debaty prezydenckiej w USA; jest pomoc dla 4 miast w Syrii [SKRÓT DNIA]

  1. W nocy z poniedziałku na wtorek naszego czasu na Uniwersytecie Hofstra niedaleko Nowego Jorku odbędzie się pierwsza debata telewizyjna Donalda Trumpa i Hillary Clinton. Niedzielny sondaż telewizji ABC News i "Washington Post" wykazał, że Donald Trump praktycznie zrównał się z Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu.
  2. W Bratysławie rozpoczyna się dwudniowy nieformalny szczyt ministrów obrony państw Unii Europejskiej. Tematem rozmów będą: unijna strategia polityki globalnej, współpraca między UE a NATO, unijne misje wojskowe w regionie Sahelu oraz u wybrzeży Libii.
  3. W Syrii po wygaśnięciu rozejmu znów trwają intensywne walki, naloty i bombardowania. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka szacuje, że w ciągu czterech dni bombardowań w Aleppo, na północy kraju, zginęło co najmniej 236 osób. Tymczasem 70 ciężarówek z pomocą humanitarną dotarło do 4 oblężonych miast (Madai, Zabadani, Fua i Kefraja). To pierwsze konwoje, jakie przybyły tam od 6 miesięcy - poinformował Czerwony Krzyż. Dostarczenie pomocy stało pod znakiem zapytania po ubiegłotygodniowym ataku na konwój koło Aleppo.
  4. Premiera "Tristana i Izoldy" w reżyserii Mariusza Trelińskiego otworzy sezon 2016/17 w Metropolitan Opera. Wśród uczestników uroczystości będzie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
  5. Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w gali I edycji konkursu "Lider Dostępności".  To konkurs architektoniczno-urbanistyczny, którego celem jest promowanie rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym. 

 

Więcej o: