Sejm rozpoczyna posiedzenie, 10 zarzutów dla zamachowca z NY [SKRÓT DNIA]

  1. Sejm rozpocznie dziś posiedzenie. Posłowie mają zająć się m.in. dwoma obywatelskimi projektami zmian w przepisach dotyczących aborcji oraz poselskim projektem ustawy w obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych in vitro. Zdecydują też, czy przyjrzą się projektowi nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego.
  2. Waszczykowski lobbuje o miejsce Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Zabiegi o wybór na niestałego członka Rady są motywem przewodnim wizyty polskiej delegacji na sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ w Nowym Jorku. Prezydent Andrzej Duda i minister Waszczykowski spotkali się z przedstawicielami około 20 państw, prosząc o poparcie.
  3. Ahmad Khan Rahami, zatrzymany w związku z podłożeniem ładunków wybuchowych w Nowym Jorku i w jednej z miejscowości w stanie New Jersey, usłyszał 10 zarzutów. Dotyczą one m.in. użycia broni masowego rażenia i podłożenia ładunku wybuchowego w miejscu publicznym.Jak poinformowała prokuratura, części niezbędne do skonstruowania bomb Rahami kupił na e-Bay'u. 
  4. Stany Zjednoczone są przekonane, że to Rosja jest odpowiedzialna za poniedziałkowe naloty na konwój z pomocą humanitarną koło Aleppo w Syrii. Biały Dom nazwał ataki z powietrza "olbrzymią tragedią humanitarną". Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych skrytykowało USA za oskarżenia o dokonanie nalotów

Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz wtorkowy skrót dnia.