Angelina Jolie i Brad Pitt rozwodzą się, konwój ONZ zaatakowany [SKRÓT DNIA]

  1. Konwój ONZ z pomocą humanitarną został zaatakowany w w okolicy Aleppo, zginęło ok. 20 osób. Nie wiadomo, kto dokonał ataku na 31 ciężarówek wypełnionych żywnością, lekarstwami i sprzętem ułatwiającym przetrwanie w trudnych warunkach. Rosja i Syria zaprzeczyły, że ich wojska były zamieszane.
  2. Angelina Jolie i Brad Pitt rozwodzą się. Doniesienia potwierdziła Jolie. "Ta decyzja została podjęta dla zdrowia rodziny" - napisała w oświadczeniu. Jedna z najsłynniejszych par przemysłu rozrywkowego była ze sobą od 2004 r. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  3. Beata Szydło zapowiedziała, że Polska zaskarży decyzję Komisji Europejskiej w sprawie podatku handlowego. Bruksela zakwestionowała projekt w tej sprawie, wszczęła postępowanie i nakazała zawieszenie podatku. Wg Szydło decyzja uwzględnia raczej interesy różnych lobbyniż państw członkowskich UE.
  4. Odbyło się spotkanie Beaty Szydło z pielęgniarkami, okupującymi od poniedziałku gmach resortu zdrowia. Domagają się one podwyżek wynagrodzeń i przyspieszenia prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu. Jak mówiła premier, podczas rozmów ustalony został "tryb dalszego dialogu".
  5. Gwizdy i okrzyki "konstytucja" oraz "marionetka" spotkały parę prezydencką podczas "powitania" przez kilkunastoosobową grupkę amerykańskiej Polonii w Nowym Jorku. Na złośliwości zareagowała pierwsza dama, przesyłając demonstrującym "całusy". CZYTAJ WIĘCEJ >>>