Donald Tusk spotka się z Beatą Szydło; w PE debata na temat sytuacji w Polsce [DZIEŃ W SKRÓCIE]

  1. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się dziś rano z Beatą Szydło w Kancelarii Premiera RP. Rozmowa będzie dotyczyła przygotowań do nieformalnego szczytu UE w Bratysławie. Beata Szydło zapowiedziała, że powie Donaldowi Tuskowi o konieczności reform w UE, bo "family photo ze szczytu nie wystarczy". CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata na temat sytuacji w Polsce i jej wpływu na prawa człowieka. Będzie koncentrowała się na kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego. 
  3. Z oficjalną wizytą w Kijowie przebywa dzisiaj minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Po południu odwiedzi Polski Cmentarz Wojenny na Bykowni, gdzie spoczywają ofiary zbrodni katyńskiej. 
  4. Sąd rejonowy w Jędrzejowie wyda dziś wyrok w sprawie o przywrócenie do pracy b. prezesa stadniny w Michałowie, Jerzego Białoboka.
  5. Dwa amerykańskie bombowce przeleciały dzisiaj nad sojuszniczą Koreą Południową. Zagraniczne media uważają, że ta demonstracja sił amerykańskiej armii była odpowiedzią na przeprowadzoną w piątek przez Pjongjang próbę z bronią jądrową. CZYTAJ WIĘCEJ >>>