Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej, inauguracja roku szkolnego [CZWARTEK W SKRÓCIE]

1. Po spotkaniu z meksykańskim prezydentem Enrique Pena Nieto, republikański kandydat do Białego Domu, Donald Trump, potwierdził, że zamierza zbudować "mur" na granicy z Meksykiem, by zahamować napływ nielegalnych imigrantów. Po powrocie do USA, w nocy czasu polskiego, zapewnił wyborców, że nie zgodzi się na "amnestię" dla nielegalnych imigrantów.

2. O 4.45 rozpoczęły się na Westerplatte obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło oraz najwyższych władz państwowych. Prezydent wygłosił przemówienie. - Nie można pozwolić na to, aby wracały w Europie działania i ambicje o charakterze imperialnym - mówił.

3. W Warszawie obchodzony jest dzisiaj Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP oraz 77. rocznica wybuchu II wojny światowej, z udziałem kombatantów i działaczy
opozycji antykomunistycznej, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. 

4. W całej Polsce odbędzie się inauguracja roku szkolnego. Prezydent Andrzej Duda z małżonką wezmą udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Szkół w Dziewierzewie. 

5. W PKiN odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady m.st. Warszawy na temat reprywatyzacji w Warszawie. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poda całościową informację na ten temat.

Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz środowy skrót dnia.