Sejm wybierze członków KRRiT, Erdogan zapowiada "restrukturyzację" armii [PIĄTEK W SKRÓCIE]

  1. Sejm dziś, w ostatnim dniu posiedzenia przed wakacjami, wybierze członków komisji śledczej ds. Amber Gold, członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych. Posłowie zdecydują też, czy uzupełnić porządek o informację ministra sprawiedliwości w sprawie wszczęcia postępowania przeciwko przewodniczącemu TK, Andrzejowi Rzeplińskiemu.
  2. Przebywający z wizytą w USA minister obrony Antoni Macierewicz w Waszyngtonie wygłosi wykład w Atlantic Council. Weźmie także udział w spotkaniu zorganizowanym przez Institute of World Politics z ekspertami ds. bezpieczeństwa międzynarodowego.
  3. Na zarządzie Platformy Obywatelskiej odbędzie się dyskusja o sytuacji w partii po wykluczeniu trzech posłów: Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego. Decyzji przeciwnych było 30 posłów. 
  4. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że po niedawnym puczu tureckie siły zbrojne zostaną wkrótce zrestrukturyzowane. Poinformował także o "istotnych błędach" w działaniu służb wywiadowczych, które poprzedziły próbę zamachu stanu. W Turcji trwają czystki po puczu, które dotknęły już 60 tys. osób. 

Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz czwartkowy skrót dnia.