Sekretarz generalny NATO w Warszawie, głosowanie nad projektem ws. TK [CZWARTEK W SKRÓCIE]

  1.  Prezydent Andrzej Duda spotka się w Warszawie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. W rozmowach plenarnych mają wziąć udział także szef MON Antoni Macierewicz, szef MSZ Witold Waszczykowski oraz szef BBN Paweł Soloch.
  2. Ostatni dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie będą prawdopodobnie głosować nad projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, zdecydują też o odwołaniu Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
  3. Wizytę w Sejmie złoży Nadia Sawczenko, która spotka się z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim i polsko-ukraińską grupą parlamentarną. 35-letnia porucznik ukraińskich sił zbrojnych jest obecnie posłanką partii Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko.
  4. W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata ws. wprowadzenia przez Niemcy i Francję przepisów o płacy minimalnej, obejmujących zagranicznych kierowców ciężarówek. Wnioskowali o nią polscy europosłowie - przepisy uderzają w nasze firmy transportowe.
  5. Przed watykańskim sądem ma zapaść wyrok w procesie karnym w tzw. sprawie Vatileaks, czyli wycieku tajnych dokumentów zza Spiżowej Bramy. W swoich książkach opublikowali je włoscy dziennikarze Gianluigiego Nuzziego i Emiliano Fittipaldiego. Teraz grozi im od roku do ponad 3 lat więzienia.

 Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz środowy skrót dnia.