Rośnie liczba ofiar zamachu w Turcji; ORP "Kościuszko" rusza na misję [ŚRODA W SKRÓCIE]

  1. Trwa dochodzenie w sprawie zamachu na lotnisku Ataturk w Stambule. Zginęło tam co najmniej 36 osób, a blisko 150 zostało rannych w samobójczych atakach, do których doszło we wtorek wieczorem. Tragiczny bilans wzrósł i może się jeszcze zmienić, bo stan części rannych jest poważny. Wśród ofiar są obcokrajowcy. Polskie MSZ sprawdza, czy ucierpieli Polacy. Według premiera Turcji za zamachem stoi Państwo Islamskie. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Na zakończenie dwudniowego szczytu Unii Europejskiej, w którym bierze udział premier Beata Szydło, odbędą się rozmowy ws. Brexitu. Będą toczyły się w gronie 27 państw, już bez brytyjskiego premiera Davida Camerona. Po spotkaniu ustalenia przedstawią na konferencji szef KE Jean-Claude'a Juncker i szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
  3. Fregata rakietowa ORP "Kościuszko" opuści port wojenny w Gdyni i wyruszy na Morze Śródziemne, by wziąć udział w misji NATO związanej z kryzysem uchodźczym. Marynarze i lotnicy z pokładowego śmigłowca SH-2G wrócą do Polski we wrześniu.
  4. Sejmowa komisja sprawiedliwości zajmie się projektem nowej ustawy o TK. Po rozpatrzeniu czterech propozycji zmian prawa ws. Trybunału (autorstwa PiS, KOD, PSL i Kukiz'15), podkomisja w ubiegły piątek przyjęła projekt nowej ustawy - za bazową uznając propozycję PiS.
  5. Na lotnisku w Gdyni-Kosakowie rozpocznie się jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali muzycznych w Polsce - Open'er Festival. Wśród zespołów, którzy zagrają na 5 scenach znajdą się m.in.Red Hot Chili Peppers, Florence and The Machine i Sigur Ros. Na imprezie, która potrwa do soboty, nie zabraknie polskich wykonawców, m.in. Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch, czy Dawida Podsiadło.