Sejm o zmianach w TK, poznamy program wizyty papieża [CZWARTEK W SKRÓCIE]

  1. Dziś drugi dzień posiedzenia Sejmu. Głównym punktem obrad będzie praca nad zmianami w prawie dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego. Odbędzie się pierwsze czytanie trzech projektów autorstwa: PiS, PSL i KOD. Debatę zaplanowano na blisko 5 godzin.
  2. W południe ogłoszony zostanie oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce. Papież przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży. Będzie w Polsce od 27 do 31 lipca. To pierwsza wizyta Franciszka w naszym kraju.
  3. Prezydent Andrzej Duda w Kopenhadze weźmie udział w Polsko-Duńskim Forum Biznesu. Królowa Danii Małgorzata II przyjmie go później na prywatnej audiencji. Duda spotka się też z premierem Danii. Wizyta jest związana z lipcowym szczytem NATO, bezpieczeństwem w rejonie Morza Bałtyckiego i gazociągiem Baltic Pipe, który ma połączyć systemy gazowe Danii i Polski.
  4. W Warszawie rozpoczyna się Światowy Szczyt Kobiet, zwany kobiecym Davos. To forum wymiany myśli kobiet z całego świata, reprezentujących różne sektory - gospodarkę, politykę i organizacje pozarządowe.
  5. W Izraelu ruszy proces Mordechaja Vanunu, zwanego "izraelskim szpiegiem atomowym" za złamanie warunków, na jakich w 2004 roku wyszedł z więzienia. Vanunu za ujawnienie izraelskiego programu zbrojeń jądrowych spędził za kratkami 18 lat.

Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz środowy skrót dnia >>>