Kandydat PiS: Wykluczenia z partii to metody systemu PRL

Joanna Kluzik-Rostkowska wesprze kandydata PiS do sejmiku województwa śląskiego - Andrzeja Rozpłochowskiego - podał TVN24. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości ma wziąć udział w konwencji kandydata w Sosnowcu. Wykluczenia z PiS, to według kandydata do sejmiku ?metody systemu PRL?.

Andrzej Rozpłochowski, kandydat PiS do sejmiku województwa śląskiego zdecydował się wrócić do Polski po 23 latach na emigracji w Stanach Zjednoczonych. Jak mówił w TVN24 rozmawiał z Joanną Koluzik-Rostkowską dzięki wspólnym znajomym. Z lokalnymi strukturami PiS-u, w związku z poparciem go przez wykluczoną z partii Kluzik-Rostkowską, rozmów nie miał.

- Przyjechałem z wolnego kraju, z Ameryki, w którym jest wolność słowa, demokracja. Nie spodziewam się żadnych problemów dlatego, że jakikolwiek uczciwy dobry człowiek poprze mnie w tych wyborach. Nie widzę problemu. Gdyby miał być, byłbym tym bardzo zniesmaczony - mówił i dodał, że całą sytuacją jest zaskoczony.

- Po 23 latach życia w demokracji amerykańskiej jestem zaskoczony, że demokratyczna partia stosuje wykluczenia z partii. To są metody systemu PRL-u, które znałem. Demokratyczna partia nie powinna wykluczać swoich członków, mogą sami odejść jeśli zechcą. Reszta sytuacji powinna być rozwiązywana w drodze przekonywania i drodze argumentów - podsumował.

Andrzej Rozpłochowski, to były lider "Solidarności" na Śląsku . W stanie wojennym, po rocznym internowaniu więziony był (bez wyroku) w areszcie śledczym przy Rakowieckiej w Warszawie. Zarzucano mu próbę obalenia siłą ustroju PRL-u i zwolniono dopiero po amnestii w lipcu 1984 r. W styczniu 1988 wraz z chorą żoną wyjechał do USA.

Więcej o: