Kalinowski: Prezydent powinien podjąć z nami konsultacje

- Prezydent powinien podjąć konsultacje z partiami, które dostały się do Sejmu - mówi Jarosław Kalinowski, gość portalu Gazeta.pl

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski gościł w studiu portalu Gazeta.pl. Pytany o umowę koalicyjną PO-PSL, którą prezydent Kaczyński chciałby zobaczyć przed desygnowaniem Donald Tuska na premiera, Kalinowski stwierdził, że prezydent powinien w inny sposób wykazać swoją aktywność.

- Prezydent powinien podjąć konsultacje po wyborach. I po prostu porozmawiać z liderami partii, które weszły do Sejmu - mówił Kalinowski.

Wicemarszałek zastanawiał się również czy prezydent wykorzysta maksymalnie czas jaki daje mu konstytucja na desygnowanie kandydata na premiera.

- To by oznaczało, że prezydent czyni obstrukcję - podsumował Kalinowski.

Kalinowski pytany o ostatnie rozporządzenie marszałka Dorna, ograniczające dostęp dziennikarzy do sejmowych kuluarów, powiedział: - Mam nadzieję, że marszałek Komorowski uchyli to rozporządzenie.

- Myślę, że po tych sygnałach dziennikarze również będą wiedzieli, że są posłowie, którzy trochę inaczej chcieliby widzieć rolę dziennikarzy w Sejmie - zaznaczył Kalinowski.

Jarosław Kalinowski odniósł się również do słów premiera Kaczyńskiego, który stwierdził, że Polsce pod rządami PO i PSL grozi "putinada".

- Na osobowość premiera Kaczyńskiego składa się wrogość, insynuacje i podejrzenia. One się jeszcze bardziej uwypuklą. I w takich kategoriach podchodzę do tej wypowiedzi - mówił nasz gość.