Premier: Używanie przez PO płaczącej kobiety jest podłe

- Tonący brzytwy się chwyta - mówił premier Jarosław Kaczyński o dzisiejszej konferencji byłej posłanki PO Beaty Sawickiej. - Nie chodzi o panią poseł. Jej opowieści nie zmieniają faktu, że doszło do przestępstwa. Jednak bronienie się przez PO poprzez wystawianie płaczącej kobiety jest niegodne, jest podłe.

- Jest gigantyczna kompromitacja, jest katastrofa moralna Platformy Obywatelskiej - mówił premier. - To katastrofa PO, ale jeśli ktoś wychował się na podwórku to nie powinno to jednak dziwić.

Premier nawiązywał też o programie PO dotyczącym służby zdrowia nazywając go "gigantycznym planem obrabowania Polaków". - To jest powrót do początku lat 90. Ideologię tego proponowało KLD. Większej manipulacji w Polsce dawno nie było - mówił. - Tusk jest obrońcą interesów maleńkiej grupy ludzi, a przedstawia się jako reprezentant interesów większości.

Wcześniej premier mówił, że jego zdaniem nagrania dotyczące posłanki Sawickiej powinny zostać ujawnione wcześniej. - Mam pretensje do pana Kamińskiego, że tak długo zwlekał z ujawnieniem tych taśm. Bo demokracja polega na tym, że głosują obywatele, którzy wiedzą, jak jest i wiedzą na kogo głosują, a dopiero po taśmach pani Sawickiej my wiemy, jaki jest naprawdę program Platformy Obywatelskiej - powiedział Kaczyński. Więcej