Sondaże: Wygrał Tusk, ale nieznacznie

Według sondażu przeprowadzonego przez PBS dla Polskiego Radia, poniedziałkową debatę wyborczą wygrał Donald Tusk. Uważa tak 36 procent pytanych. Zwycięstwo Kwaśniewskiemu przyznaje 26 procent, a prawie tyle samo mówi o remisie.

Gorący komentarz Tomasza Lisa na stronie programu "Co z Polską?"

Za zwycięstwem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej opowiadają się głównie osoby młode, szczególnie między 18. a 24. rokiem życia. Natomiast za byłym prezydentem opowiadały się osoby starsze, które przekroczyły wiek 40 lat. Za Donaldem Tuskiem opowiadają się również osoby o wyższym wykształceniu, oraz mieszkańcy większych miast. Aleksander Kwaśniewski zyskał poparcie szczególnie osób o wykształceniu zasadniczym zawodowym, oraz wśród mieszkańców miast poniżej 50-tysięcy obywateli.

W telefonicznym sondażu sopockiej PBS DGA dla Polskiego Radia wzięło udział 500 osób.

Sondaż w Gazeta.pl: Wygrał Tusk

W internetowym sondażu w portalu Gazeta.pl pół godziny po debacie swoje głosy oddało ponad 25 tys. internautów. 53 proc. z nich uznało, że w debacie lepszy był Donald Tusk. Zwycięstwo Kwaśniewskiego obstawiało 29 proc. głosujących, a 17 proc. uznało, że był remis.

W sondażu portalu Onet.pl pół godziny po zakończeniu debaty wygrywał Aleksander Kwaśniewski, na którego zagłosowało 47 proc. internautów. Donald Tusk cieszył się poparciem 46 proc., remis obstawiało 5 proc. internautów, a zdania nie miał 1 proc. z nich. W sondażu głosowało 9,3 tys. osób.

Sondaże przeprowadzane przez portale internetowe nie są reprezentatywnymi badaniami opinii publicznej.

Kto wygrał debatę?