Sąd zakazał mówić Patrykowi Jakiemu, że politycy PO to "zdrajcy". Ten już zakaz złamał

Sąd w Gdańsku zakazał mówić Patrykowi Jakiemu, że politycy Platformy Obywatelskiej są "wulgarni" i że to "zdrajcy". Ten zapowiedział, że nie ma zamiaru się zastosować się do wyroku i... znowu nazwał polityków PO "zdrajcami". "Nikt nie będzie ograniczał moich konstytucyjnych praw i wolności słowa" - napisał europoseł i były wiceminister sprawiedliwości.

We wtorek Agnieszka Pomaska wygrała proces w trybie wyborczym z Patrykiem Jakim. Gdański sąd orzekł, że europoseł ma przeprosić parlamentarzystkę i wpłacić 1500 złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. "Nie pozwolimy, by kłamstwo wygrało w kampanii wyborczej" - podkreśliła polityczka.

Zobacz wideo Na kogo głosować? ORB przedstawia program Konfederacji

Jaki przegrał w sądzie z Pomaską. Poszło o zdjęcie samochodu

Chodzi o sprawę zdjęcia, które 25 września udostępnił w mediach społecznościowych polityk Suwerennej Polski. Na fotografii widać było Agnieszkę Pomaską, która na drodze przy wjeździe do Kolbud koło Gdańska rozdawała ulotki. Za nią znajdowało się auto, na którym widniało hasło: "Głosowałeś na PiS? To w***! Żebym cię tu k*** więcej nie widział!". Patryk Jaki napisał, ze "to samochód, którym jedzie A. Pomaska z PO". "Ludzie Tuska to wulgarni zdrajcy i obciach" - stwierdził. Po trzech godzinach zmienił pierwsze zdanie wpisu na: "To samochód, z którym miło rozmawia A. Pomaska z PO".

Wpis Patryka Jakiego dot. Agnieszki PomaskiejWpis Patryka Jakiego dot. Agnieszki Pomaskiej Facebook/PatrykJaki

"Ani moje auto, ani nim nie jechałam. Pozew w trybie wyborczym w drodze. Do zobaczenia w sądzie" - skomentowała wówczas jego post posłanka.

Sąd zakazał mówić Jakiemu, że politycy PO to "zdrajcy". Ten już zakaz złamał

Patryk Jaki zapowiedział już, że nie zamierza zastosować się do wyroku. "Uwaga! Sąd w Gdańsku zakazał mi dziś mówić o PO, że są 'wulgarni' i to 'zdrajcy'. Oddalił jednak wniosek o zakaz mówienia o PO, że to 'obciach'. Już złożyłem wniosek o udostępnienie całego nagrania rozprawy, abyście mogli zobaczyć ten cyrk" - napisał w serwisie X (dawniej Twitter).

"I nie mam zamiaru się do tego zastosować. Więc jeszcze raz: PO to ludzie wulgarni (8 gwiazdek ich myśl przewodnia), zdrajcy (reset z Putinem, linia Wisły, sankcje na własny kraj etc.) i obciach. Nikt nie będzie ograniczał moich konstytucyjnych praw i wolności słowa. Nie będzie zgody na żadną cenzurę" - stwierdził europoseł Suwerennej Polski.

"Przypomnijmy, był to wiceminister sprawiedliwości" - zauważył Dominik Uhlig, szef działu danych "Gazety Wyborczej".

***

Więcej o: