Swastyka, męskie genitalia i wulgarne napisy na banerze posła PiS. "Tak wygląda kampania nienawiści"

Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że w województwie kujawsko-pomorskim trwa wymierzona w nich "kampania nienawiści". Na banerze wyborczym posła Bartosza Kownackiego narysowano swastykę oraz umieszczono wulgarne napisy. Zniszczono również plakaty innych kandydatów PiS do Sejmu i Senatu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie zniszczonego baneru wyborczego. Wojewoda kujawsko-pomorski poinformował, że materiały wyborcze innych kandydatów PiS do Sejmu i Senatu, którzy będą kandydować w wyborach parlamentarnych z tamtego regionu, również zostały zdewastowane. Politycy partii rządzącej twierdzą, że to przykłady prowadzonej przeciwko nim "kampanii nienawiści".

Zobacz wideo Politycy trafnie rozpoznają najważniejsze problemy seniorów, ale nie dają spójnych i szerokich rozwiązań

Bartosz Kownacki pokazał zniszczony baner. Narysowano na nim swastykę, napisano "j**** PiS"

Bartosz Kownacki opublikował zdjęcie zniszczonego baneru wyborczego na Facebooku. "Tak wygląda kampania nienawiści - J**** PiS, śmierć PiS-owi, zdychanie. Zachowujmy kulturę i szacunek wobec innych"- napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Na plakacie Kownackiego, oprócz wymienionych przez posła haseł, znalazł się także rysunek swastyki ze strzałką skierowaną w stronę wizerunku polityka PiS. Do zdjęcia Bartosza Kownackiego domalowano również męskie genitalia.

Kujawsko-pomorskie. Wojewoda o zniszczonych plakatach kandydatów PiS: Tak wygląda uczciwa kampania?

Bartosz Kownacki będzie kandydował do Sejmu z okręgu numer 4, który obejmuje Bydgoszcz oraz powiaty w województwie kujawsko-pomorskim.

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski i lokalny kandydat PiS w wyborach do Senatu, przekazał, że odnotowano więcej przypadków zniszczonych plakatów wyborczych.

"Niszczone są banery wyborcze kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Czy tak wygląda uczciwa kampania wyborcza!? Szanujmy się wzajemnie" - napisał Mikołaj Bogdanowicz na Twitterze.

Więcej o: