PO drwi z Morawieckiego. "Mateusz, to chyba też twoja działka?". Spot przypomina siedem "partactw" PiS

Platforma Obywatelska opublikowała nowy spot wyborczy. Nawiązuje on ironicznie do zaskakującego wpisu Mateusza Morawieckiego, w którym premier stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość "wyprowadziło Polskę z dziadostwa". W spocie PO przedstawiono argumenty na rzecz przeciwnej tezy. Rządzących nazwano "partaczami" i przypomniano głośne afery z ich udziałem.

W nowym spocie Platformy Obywatelskiej nawiązano do krytycznego wobec opozycji wpisu Mateusza Morawieckiego. Wymieniono również siedem przykładów, które mają świadczyć o "dziadostwie", do jakiego zdaniem PO doszło w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo Tusk czy Trzaskowski, kto zostałby premierem po wygranych wyborach?

Platforma Obywatelska reaguje na wpis Morawieckiego. Stwierdza, że za rządów PiS "afera goni aferę"

27 września Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze zaskakujący wpis o treści "wyprowadziliśmy Polskę z dziadostwa, nie umiecie rządzić, jesteście partaczami".

Dzień później PO odpowiedziała premierowi. "Doprowadziliście Polskę do dziadostwa. Nie umiecie rządzić. Jesteście partaczami!" - napisano w poście, do którego dołączono nowy spot PO.

W spocie wymieniono siedem wydarzeń i zjawisk, które mają charakteryzować rządy PiS. - Drożyzna rujnująca portfele Polaków, brak unijnych pieniędzy na rozwój Polski, coraz większe kolejki do lekarzy, polskie wizy sprzedawane na straganach w Azji i Afryce, tysiące ton śmieci na nielegalnych wysypiskach, masowa wycinka lasów i sprzedaż drewna do Chin, katastrofa ekologiczna na Odrze. Afera goni aferę - stwierdzono w nowym spocie PO.

Nowy spot PO nawiązuje do sprawy majątku Mateusza Morawieckiego. "To chyba też twoja działka"

Przykłady zdarzeń uznanych za afery PiS skwitowano słowami: "Mateusz, to chyba też twoja działka". W ten sposób nawiązano do opisanej przez Onet sprawy majątku Mateusza Morawieckiego, który na mocy intercyzy przepisał na swoją żonę wielomilionowe nieruchomości, którymi małżonka obraca.

Dzięki temu manewrowi Mateusz Morawiecki nie musi dochodów z tego tytułu ujawniać w swoich oświadczeniach majątkowych. Premier nie zdecydował się ujawnić swojego majątku mimo tych doniesień. Według szacunków Onetu, przez ręce Mateusza i Iwony Morawieckich w ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 milionów złotych. W ostatnich trzech latach przychód Iwony Morawieckiej ze sprzedaży kilku z nich przekroczył 21 mln zł. 

Więcej o: