Kandydat Lewicy do skonsternowanego Cieszyńskiego. "Pegasus już wgrany na laptopy uczniów?" [WIDEO]

Kandydat Lewicy w wyborach do Sejmu Łukasz Michnik rozmawiał z ministrem cyfryzacji. Janusz Cieszyński tego dnia rozdawał laptopy uczniom szkoły w województwie warmińsko-mazurskim. Michnik zapytał ministra, "czy Pegasus jest już wgrany" na komputery. Działacz Lewicy nazwał też Cieszyńskiego "ojciec receptomatów, na których siatki przestępcze zrobiły biznes do sprzedawania narkotyków".

Łukasz Michnik będzie kandydował do Sejmu z olsztyńskiej listy Lewicy. Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński to natomiast "jedynka" Prawa i Sprawiedliwości w tym okręgu. Obaj kandydaci rozmawiali ze sobą przed Szkołą Podstawową im Jana Pawła II w Łęgajnach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie minister rozdawał uczniom laptopy. Kandydat Lewicy zadał Januszowi Cieszyńskiemu kilka niestandardowych pytań. 

Zobacz wideo Cieszyński o zakupie respiratorów: W momencie podpisywania umowy czułem się pewny

Kandydat Lewicy zapytał ministra Cieszyńskiego o wgranie Pegasusa na laptopy dla uczniów

Łukasz Michnik opublikował nagranie z udziałem ministra cyfryzacji 25 września na Twitterze. Kandydat Lewicy zapytał ministra cyfryzacji, czy rozdawanie laptopów zaledwie 20 dni przed wyborami "to jest przypadek czy zaplanowane" działanie.

- Zaplano... Program "Laptop dla ucznia" wymyśliliśmy w styczniu tego roku - odparł minister cyfryzacji. Łukasz Michnik zastanawiał się również, "czy Pegasus jest wgrany" na laptopy. - Nie proszę pana. Pegasus to typ oprogramowania, który służy do tego, żeby wspierać instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa w dochodzeniu prawdy - stwierdził Janusz Cieszyński.

Michnik nazwał Janusza Cieszyńskiego "ojcem receptomatów". Minister cyfryzacji zareagował

Kandydat Lewicy zapytał również, jak minister cyfryzacji czuje się jako ojciec. Gdy Janusz Cieszyński powiedział, że nie ma jeszcze dzieci, Łukasz Michnik wyjaśnił, że ma na myśli "ojca receptomatów, na których siatki przestępcze zrobiły sobie biznes do legalnego sprzedawania narkotyków".

Janusz Cieszyński skomentował film opublikowany przez Łukasza Michnika. "Niestety nie wyemitowałeś większości odpowiedzi, kolego" - napisał minister cyfryzacji.

Więcej o: