Bezpartyjni Samorządowcy w koalicji z PiS? "Jeśli ktoś miał wątpliwości, to usłyszał"

Michał Kobosko z Polski 2050, który reprezentował Trzecią Drogę w debacie przeprowadzonej przez Gazeta.pl, zadał pytanie do przedstawicielki Bezpartyjnych Samorządowców. Polityk chciał wiedzieć, czy ugrupowanie to zamierza "zerwać" koalicję z Prawem i Sprawiedliwością w województwie dolnośląskim.

W poniedziałek 25 września odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, Konfederacji, Bezpartyjnych Samorządowców, Lewicy i Trzeciej Drogi. W drugiej części debaty zorganizowanej przez Gazeta.pl każdy z uczestników mógł zadać pytanie wybranemu politykowi. Michał Kobosko z Polski 2050, który reprezentował Trzecią Drogę, zadał pytanie Katarzynie Suchańskiej. 

Zobacz wideo Donald Tusk premierem? Pytamy wiceprzewodniczącego Polski 2050

Debata w Gazeta.pl. Czy Bezpartyjni Samorządowcy zerwą koalicję z PiS na Dolnym Śląsku?

- Państwa ruch jest kojarzony z Dolnym Śląskiem, tam ruch powstał, tam działa najaktywniej, stamtąd wywodzą się wasze kadry. Na Dolnym Śląsku jesteście jednak w zgodnej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością i w ostatnich latach przykładaliście rękę do łamania prawa, wszystkich krytykowanych działań, współodpowiadacie za afery. Czy zerwiecie koalicję z PiS na Dolnym Śląsku? - zapytał Michał Kobosko.

Odpowiedzi udzieliła przedstawicielka Bezpartyjnych Samorządowców. - Będziemy w każdej koalicji, która będzie realizowała nasze postulaty. Dolny Śląsk rozwija się wspaniale dzięki temu, że jesteśmy w koalicji z PiS - powiedziała Katarzyna Suchańska.

Polityczka wymieniła, że dzięki tej współpracy ma powstawać ośrodek związany z psychiatrią dziecięcą. Chwaliła też "wspaniałe funkcjonowanie kolei regionalnych". - Dlatego że współrządzimy tym województwem - powiedziała Suchańska.

- Jeżeli ktoś miał wątpliwości, gdzie są Bezpartyjni Samorządowcy to, usłyszał, że są przeszczęśliwi z PiS. Jesteście z tego dumni i tak wyborcy powinni traktować listę Bezpartyjnych Samorządowców (jako potencjalnych koalicjantów PiS - red.) - podsumował Michał Kobosko. W międzyczasie Suchańska próbowała dodać, że ugrupowanie będzie też dumne ze współpracy z innymi ugrupowaniami politycznymi. 

Więcej o: