"Partia Czytelniczek i Czytelników" bierze się za polityków. Gazeta.pl organizuje wyjątkową debatę wyborczą

Już dziś, w poniedziałek 25 września o godzinie 19.00, na stronie głównej portalu Gazeta.pl organizujemy debatę z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Pytania dotyczą m.in. ochrony zdrowia, oświaty, drożyzny... czyli "prawdziwych problemów Polaków" - najważniejszych Waszych zdaniem tematów, które wybraliście w czerwcowym pogłębionym badaniu ośrodka Kantar dla Gazeta.pl. Debatę poprowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka. A kogo w debacie zabraknie?

Zgodnie z obietnicą złożoną czytelniczkom i czytelnikom w opublikowanej na początku roku deklaracji redakcyjnej, w okresie przedwyborczym Gazeta.pl skupia się na sprawach najważniejszych dla Polek i Polaków, czyli sytuacji w służbie zdrowia, edukacji i inflacji. Tematy te zostały wskazane jako najbardziej palące w badaniu Kantara przeprowadzonym dla Gazeta.pl. To wokół nich w dużej mierze będzie oscylować poniedziałkowa debata. Więcej informacji o badaniu – tutaj

Zobacz wideo Łukasz Jankowski: partie doskonale zdają sobie sprawę, że temat zdrowia może je zatopić

Debata wyborcza Gazeta.pl będzie składała się z trzech segmentów. Pierwszy będzie poświęcony poszukiwaniom odpowiedzi na najważniejsze problemy wskazane przez uczestników badania. W drugim segmencie polityczki i politycy będą mogli zadawać sobie nawzajem pytania i ripostować odpowiedzi oponentów. Na koniec każdy z gości będzie miał minutę na wolną wypowiedź.

W zaplanowanej na 25 września debacie wezmą udział przedstawiciele wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych - poza Prawem i Sprawiedliwością, którego sztab nie odpowiedział na zaproszenie portalu. Mimo to krzesło dla przedstawiciela tej partii będzie czekało w studiu. Od godziny 19.00 o planach na Polskę po wyborach dyskutować będą: Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej, Michał Kobosko z Trzeciej Drogi, Magdalena Biejat z Lewicy, Michał Wawer z Konfederacji oraz Katarzyna Suchańska reprezentująca Bezpartyjnych Samorządowców. Debatę poprowadzi dziennikarka Gazeta.pl Karolina Hytrek-Prosiecka.

***  

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Według badania Mediapanel w sierpniu 2023 r. serwisy grupy Agora odwiedziło 18,9 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 827,2 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Kobieta.Gazeta.pl, Wiadomosci.Gazeta.pl, Plotek.pl, Sport.pl, eDziecko.pl, Podroze.Gazeta.pl, Next.Gazeta.pl i Kultura.Gazeta.pl. 

Więcej o: