Szokujące zdjęcie kandydata Trzeciej Drogi. Rafał Maksymowicz: Jest mi wstyd, żałuję tego

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Rafała Maksymowicza, kandydata Trzeciej Drogi do Sejmu, na którym "hajluje", czyli unosi ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia. - Nigdy nie należałem do organizacji skrajnie prawicowych, to było szczeniackie zachowanie - tłumaczył swoje zachowanie Maksymowicz.

Rafał Maksymowicz jest kandydatem Trzeciej Drogi w okręgu lubelskim w najbliższych wyborach. 18 września portal Jawny Lublin opublikował zdjęcie polityka z czasów młodzieńczych. Wraz z grupą kilku osób wykonuje na nim gest kojarzony z faszystowskim pozdrowieniem.

Zobacz wideo Czy budżet udźwignie propozycję Trzeciej Drogi, by skrócić czas oczekiwania na specjalistę do 2 miesięcy?

Wyciekło zdjęcie kandydata Trzeciej Drogi. Rafał Maksymowicz unosi ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia

Na opublikowanej fotografii widać, jak kilku młodych ludzi unosi ręce w charakterystyczny sposób. Według portalu Jawny Lublin, jedną z osób jest polityk Trzeciej Drogi. Zdjęcie miało zostać zrobione w Radzyniu Podlaskim - wówczas Rafał Maksymowicz miał sympatyzować z subkulturą skinheadów.

Obecnie polityk jest jednym z kluczowych kandydatów Polski 2050 Szymona Hołowni. Wystartuje jako kandydat do Sejmu w okręgu lubelskim na siódmym miejscu.

- Zdjęcie pochodzi z okresu, kiedy byłem niepełnoletni, z jakiejś imprezy, miałem może 16-17 lat. Jest mi wstyd, żałuję tego wygłupu, to było idiotyczne, szczeniackie - przekonywał Maksymowicz, cytowany przez lokalny portal. - Nigdy nie należałem do organizacji neofaszystowskich, ani nie sympatyzowałem z ich ideologią - podkreślił polityk.

Rafał Maksymowicz należy do ruchu Polska 2050 od 2020 roku

Rafał Maksymowicz w ruchu Polska 2050 pełni rolę sekretarza regionu, jest również członkiem zarządu koła. Do Polski 2050 przystąpił w lutym 2020 roku, czyli na początku kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni. "Zostałem wybrany do pierwszego zarządu województwa lubelskiego stowarzyszenia Polska 2050. Od lutego 2021 roku pełnię funkcję jako lider wojewódzki. Od początku również odpowiadam za rozbudowę struktur partyjnych" - pisze o sobie Maksymowicz.

Więcej o: