Polityczny spór o chleb z napisem "Tusk" w Tarnowie. Premier cytuje Norwida, PO grzmi o "żenującej ustawce"

Sobotnia walka pomiędzy największymi partiami politycznymi w Polsce przeniosła się z sal, na których zorganizowano konwencje programowe, do sieci. Na Twitterze [obecnie portal X] pojawiło się zdjęcie chleba z napisem "Tusk" i biało-czerwonym sercem, ułożonym w kartonie po pizzy, obok koszy na śmieci. PiS przystąpiło do ataku na PO, której przedstawiciele twierdzą, że to "żenująca ustawka". I tylko premier opublikował zdjęcie innego chleba.
Zobacz wideo "100 konkretów" Koalicji Obywatelskiej. Donald Tusk wymienia najważniejsze punkty

Kosze na śmieci, butelki wody mineralnej i chleb ułożony na kartonie po pizzy. Na chlebie biało-czerwone serce i napis "Tusk". Miejsce: Tarnów. Właśnie tam w sobotę największa partia opozycyjna w Polsce miała swoją konwencję programową. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, liderki i liderzy ugrupowania prezentowali 100 konkretów na 100 pierwszych dni rządów. Według PiS-u, którego politycy publikują zdjęcie chleba, to "prawdziwy konkret".

Polityczny spór o chleb z napisem "Tusk" w Tarnowie

"I to jest jedyny, prawdziwy Konkret o @Platforma_org: gdy tylko zgasną kamery wychodzi ich prawdziwa natura... obraz mówi więcej niż 1000 słów. #POPartiaOszustów" - napisał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Wskazał też, że zdjęcie pochodzi ze strony TarnowskaTV.

Bochenkowie wtóruje Anita Czerwińska, posłanka i sekretarz stanu w resorcie rodziny i polityki społecznej, Arkadiusz Mularczyk, który stwierdził, że "powinna to zobaczyć polska wieś".

"Panie Prezydencie @RomanCiepiela razem z @donaldtusk zawiózł Pan autokarami ludzi bez kultury i bez szacunku do Tarnowa! W Tarnowie szanuje się chleb - owoc ciężkiej pracy ludzi. Wy nawet chleba nie potraficie uszanować, a co dopiero ludzi" - napisał na Twitterze [obecnie portal X] radny Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Janiczek z Tuchowa.

Politycy Platformy Obywatelskiej odcinają się od ataków PiS-u. "Żenująca ustawka" - skomentował Arkadiusz Myrcha, a Monika Wielichowska poleciła lekturę 100 konkretów PO.

Sprawę osobliwie skomentował też premier polskiego rządu. Mateusz Morawiecki opublikował zdjęcia z chlebem i zacytował Cypriana Kamila Norwida.

Na Facebooku z kolei pojawił się krótki wpis Artura Gawła, który twierdzi, że to on jet autorem zdjęcia z Tarnowa. "Oświadczam, że fotografia mojego autorstwa, wykonana dziś na konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej jest wykorzystywana politycznie bez mojej wiedzy i zgody. Przez obie strony. To obrzydliwe" - napisał.

Relację z sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Tarnowie przygotował dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek: 

***

Wybory i referendum, 15 października 2023 r.Wybory i referendum, 15 października 2023 r. Gazeta.pl

Więcej o: