Rzecznik PiS chwalił się na konwencji "wieloma kobietami w rządzie". Prawda jest zupełnie inna

- Prawo i Sprawiedliwość stawia na polskie kobiety, na polskie rodziny. Zresztą, wiele kobiet jest w naszym rządzie - przekonywał na sobotniej konwencji PiS w Końskich rzecznik partii Rafał Bochenek. Wystarczy jednak rzut oka na listę ministrów, by zobaczyć, że w rzeczywistości stanowią one niecałe 18 proc. składu rządu.

Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek podczas wystąpienia na konwencji PiS w Końskich nawiązała do sytuacji kobiet. - W Prawie i Sprawiedliwości jest mnóstwo kobiet, wokół nas także. To są kobiety wykształcone, mądre, inteligentne, nowoczesne, które szanują jednocześnie tradycję. Nowoczesne kobiety nie potrzebują wykrzykiwać wulgarnych haseł, zmieniają Polskę intelektem, wiedzą, doświadczeniem i pracą - mówiła.

Zobacz wideo Czy Kaczyński wie cokolwiek o problemach dzisiejszej rodziny?

- Dziś w Polsce możemy być tym, kim chcemy. Możemy być w polityce i pełnić wysokie funkcje, możemy pilotować duże samoloty, służyć w polskiej armii, możemy spełniać swoje marzenia i dzisiaj nikt nie zadaje pytania, co jest ważniejsze: kariera zawodowa czy rodzina. Nasz rząd zapewnił takie rozwiązania, które umożliwiają pogodzenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym - przekonywała Witek. Dodała, że kobiety dzisiaj mogą być "z jednej strony aktywnymi babciami, ale też mami-bizneswoman". - Dzisiaj mężczyźni wiedzą, że dobrze jest z kobietami współpracować, prawda, panowie? - mówiła.

Rzecznik PiS: W naszym rządzie jest wiele kobiet

- Bardzo mocne i dobre wystąpienie pani marszałek Elżbiety Witek, bo Prawo i Sprawiedliwość stawia na polskie kobiety, na polskie rodziny. Zresztą, wiele kobiet jest w naszym rządzie - skomentował potem rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Na stronie internetowej rządu, w zakładce "Rada Ministrów" można znaleźć zdjęcia i nazwiska 28 osób. Spośród nich jedynie pięć to kobiety: ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, ministerka klimatu i środowiska Anna Moskwa, ministerka finansów Magdalena Rzeczkowska, ministerka zdrowia Katarzyna Sójka i ministerka-członkini rady ministrów Agnieszka Ścigaj. Oznacza to, że kobiety w rządzie Prawa i Sprawiedliwością stanowią niecałe 18 proc. osób zasiadających w Radzie Ministrów.

Więcej o: