Kampania rozkręca się na serio. Największe ugrupowania przedstawią w sobotę swoje programy

Kolejny dzień kampanii wyborczej przed wyborami do Sejmu i Senatu. W sobotę w południe w Końskich rozpocznie się konferencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. O tej samej porze startuje konwencja Koalicji Obywatelskiej w Tarnowie pod hasłem "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". Swoje kongresy organizują również Trzecia Droga i Nowa Lewica.

Relację z politycznej supersoboty można śledzić na Gazeta.pl pod TYM linkiem

Program Prawa i Sprawiedliwości ma przestawić w południe w Końskich w woj. świętokrzyskim prezes partii, wicepremier Jarosław Kaczyński. Pierwsze propozycje programowe PiS przedstawiało w tym tygodniu. To program rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty, poprawa jakoś ci posiłków w szpitalach, zmuszenie sklepów wielkopowierzchniowy do tego, aby 2/3 produktów spożywczych pochodziły od lokalnych producentów oraz dofinansowanie wycieczek szkolnych dla dzieci i młodzieży.

Zobacz wideo Kołodziejczak kłóci się z dziennikarzem TVP Info na konferencji prasowej. "Człowieku, ty masz w sobie trochę odpowiedzialności za to, co robisz?"

W 2019 r. w Końskich Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad 9,1 tys. głosów, co stanowiło 54,19 proc. wszystkich oddanych tam głosów. Na KO zagłosowało wtedy 16,37 proc. mieszkańców tej miejscowości, na SLD - 16,11 proc., na PSL - 6,09 proc., a na Konfederację 5,57 proc.

Swoją konwencję w Tarnowie w Małopolsce Koalicja Obywatelska zatytułowała "100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów". W tym mieście w 2019 r. także wygrał PiS (44,75 proc.), Koalicja Obywatelska była druga (23,17 proc.). "Mamy silną drużynę i konkretne propozycje na to, jak naprawić państwo i rozwijać Polskę" - zapowiedział na platformie X prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. Dotychczas KO zaproponowała m.in. tzw. babciowe, czyli dodatek w wysokości 1,5 tys. zł dla pracujących matek dzieci (wypłacany do 3. roku życia dziecka)., a także kredyt 0 proc. dla osób kupujących swoje pierwsze mieszkanie.

Wyborcza sobota. Konwencje Trzeciej Drogi i Lewicy

O godz. 10, swój kongres gospodarczy rozpoczęła Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL). "Po 8 latach kolesiostwa i obsadzania kluczowych stanowisk partyjnymi nominatami zamiast ekspertami, polska gospodarka potrzebuje dziś oddechu. Trzecia Droga prowadzi przez wsparcie dla przedsiębiorców i szereg zmian podatkowych do ekonomicznego wzrostu" - zapowiadała Polska 2050 w swoich mediach społecznościowych.

Godzinę później, o godz. 11, w Poznaniu rusza konwencja Lewicy pod hasłem "Uczciwa praca musi popłacać". "Rynek pracy musi zostać ucywilizowany i dostosowany do realiów XXI wieku. Mamy na to konkretne rozwiązania programowe!" - czytamy na profilu Lewicy na Facebooku. 

Relację z politycznej supersoboty można śledzić na Gazeta.pl pod TYM linkiem.

W jaki sposób można wziąć udział w wyborach?W jaki sposób można wziąć udział w wyborach? Gazeta.pl

Więcej o: