Opole. Groźby i uszkodzona szyba w aucie posła Zembaczyńskiego. Policja zatrzymała sprawcę

Policja w Opolu zatrzymała mężczyznę, który zniszczył szybę w samochodzie polityka Koalicji Obywatelskiej Witolda Zembaczyńskiego. "To bezpośredni atak na posła opozycji" - pisał w niedzielę Zembaczyński.
Zobacz wideo Kampania wyborcza: PiS zapowiada rewitalizację budynków z wielkiej płyty

W niedzielę Witold Zembaczyński opublikował na Twitterze nagranie ze spotkania z rowerzystą, który groził mu spaleniem samochodu. "Dziś zwolennik PiS lub Kukiza najpierw groził, że spali mojego busa, a mnie zaj****. Chwile później spełnił swoją groźbę, rzucając kamieniem w szybę mojego busa. To bezpośredni atak na posła opozycji. Kukiz i PiS jesteście odpowiedzialni za wojnę pomiędzy Polakami" - napisał 3 września Zembaczyński.

Opole. Zatrzymano mężczyznę, który uszkodził szybę w aucie Zembaczyńskiego

W opublikowanym nagraniu słyszymy rozmowę posła z rowerzystą, po czym polityk pokazał zniszczoną szybę w samochodzie. - Dosłownie 15 min temu przyjechał tu zwolennik PiS-u/Kukiz. Mówił, że mnie zaj**** oraz że spali mojego busa. Ostrzegłem go, żeby nie stosował gróźb karalnych, 15 min później, kiedy wróciliśmy z targowiska, zastaliśmy taką sytuację. W Wito-busa został rzucony kamień, szyba została stłuczona. Jest to bezpośredni atak i napaść na opozycję. Kukiz i PiS-owcy, ja wam tego nie odpuszczę - mówił polityk.

Jak podaje tvn24.pl, w poniedziałek sierż. sztab. Marta Białek z Zespołu Prasowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu poinformowała, że sprawca uszkodzenia szyby został zatrzymany przez policjantów.

Więcej o: