W okręgu lubelskim (nr 6) na pierwszym miejscu znalazł się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, na "dwójce" Michał Moskal (szef biura gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego), a na kolejnych radna Sejmku Magdalena Filipek-Sobczak, poseł Sylwester Tułajew i wiceminister finansów Artur Soboń. Z ostatniego, 30. miejsca, wystartuje poseł Jan Kanthak. Liderką listy w okręgu legnickim jest marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, na kolejnych miejscach znaleźli się wiceszefowa resortu edukacji Marzena Machałek, poseł Szymon Pogoda, szef gabinetu politycznego Krzysztof Kubów, poseł Stanisław Żuk, posłanka Ewa Szymańska i starosta legnicki Adam Babuśka.
Liderem listy w okręgu koszalińskim będzie poseł Czesław Hoc, na "dwójce" wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, a na "trójce" wiceszefowa resortu klimatu Małgorzata Golińska. W okręgu olsztyńskim pierwsze miejsce przypadło ministrowi cyfryzacji Januszowi Cieszyńskiemu, drugie wojewodzie Arturowi Chojeckiemu, a trzecie - posłance Iwonie Arent. Na "czwórce" wylądował wiceszef MSWiA Błażej Poboży, a na piątce wiceministerka rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska. Na dalszych miejscach umieszczono posłów Jerzego Małeckiego i Wojciecha Kossakowskiego.
Na czele lubuskiej listy PiS-u znalazł się poseł Marek Ast, na drugim miejscu wojewoda Władysław Dajczak, a na trzecim - poseł Jerzy Materna. Czwarte miejsce przypadło posłance Elżbiecie Płonce, a piątek zastępczyni dyrektora generalnego KOWR Małgorzacie Gośniowskiej-Koli. W okręgu szczecińskim na "jedynce" umieszczono wiceszefa resortu infrastruktury Marka Gróbarczyka, na kolejnych posłów Leszka Dobrzyńskiego, Artura Szałabawkę, Michała Jacha. Na "piątce" znalazł się wojewoda Zbigniew Bogucki, a na "szóstce" szczeciński randy Suwerennej Polski Dariusz Matecki.
W okręgu radomskim z pierwszego miejsca o mandat zawalczy poseł PiS Marek Suski, na drugim miejscu umieszczono posłankę Annę Kwiecień, a na trzecim obecnego europosła Zbigniewa Kuźmiuka. W okręgu kaliskim liderką będzie szefa resortu rodziny Marlena Maląg. Na drugim miejscu znalazła się ministerka zdrowia Katarzyna Sójka, a na trzecim sekretarz stanu w KPRM Jan Dziedziczak. Ostatnie, 18. miejsce, przypadło byłemu prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robertowi Bąkiewiczowi. W okręgu sądecko-podhalańskim "jedynkę" otrzymał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, "dwójkę" wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk. Na dalszych miejscach znaleźli się posłanki i posłowie Barbara Bartuś, Anna Paluch, wiceszef resortu klimatu i środowiska Edward Siarka, Patryk Wicher, Elżbieta Zielińska i wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.
Listę w okręgu opolskim otwierać będzie Paweł Kukiz. Tuż za nim znajdą się wiceszef MON Marcin Ociepa, posłanka Katarzyna Czochara i poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski. W okręgu piotrowskim (nr 10) na czele listy znalazł się były minister obrony narodowej, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. O mandat z dalszych miejsc zawalczą minister rolnictwa Robert Telus, posłanka Anna Milczanowska, doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Sałek oraz posłowie Grzegorz Wojciechowski i Grzegorz Lorek. Na ostatnim miejscu znajdzie się wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra. W okręgu sieradzkim (nr 11) z pierwszego miejsca kandydować będzie posłanka PiS, była dziennikarka Joanna Lichocka. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie Krzysztof Ciebiada, Tadeusz Woźniak, a na czwartym Marcin Przydacz z Kancelarii Prezydenta RP.
W Warszawie kandydatem na pierwszym miejscu będzie minister kultury Piotr Gliński. Na dalszych miejscach znaleźli się wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik, posłowie Paweł Lisiecki, Jarosław Krajewski i Sebastian Kaleta. O miejsce w Sejmie zawalczą też była ministerka sportu Danuta Dmowska-Andrzejczuk, były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, była posłanka, była senatorka i była europosłanka Ewa Tomaszewska i szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk. Ostatecznie w wyborach nie będzie kandydował działacz Forum Młodych PiS Oskar Szafarowicz, który, według medialnych doniesień, miał startować z ostatniego miejsca w Warszawie.
W okręgu toruńskim na "jedynce" znalazł się szef Rządowego Centrum Legislacji prof. Krzysztof Szczucki, na dalszych miejscach Joanna Borowiak, Zbigniew Girzyński, Anna Gembicka i były szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. "Szóstką" będzie wiceprezydent Torunia Adrian Mól. Dopiero na "ósemce" znalazł się poseł Suwerennej Polski Mariusz Kałużny. W okręgu bydgoskim "jedynką" będzie Paweł Szrot z Kancelarii Prezydenta RP, "dwójką" poseł, minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, trójką bydgoska radna Grażyna Szabelska. Na dalszych miejscach znaleźli się posłowie Bartosz Kownacki, Piotr Król i Ewa Kozanecka. Z ostatniego miejsca ma kandydować działacz Suwerennej Polski Ireneusz Stachowiak. Na liście zabrakło lidera listy z 2019 r., wieloletniego posła PiS Tomasza Latosa. O Senat z okręgu inowrocławskiego zawalczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
W Gdyni na czele listy stanął rzecznik rządu i poseł PiS Piotr Müller. Na dwójce znalazł się poseł Aleksander Mrówczyński, na "trójce" senatorka Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Na czwartym miejscu umieszczono wiceszefa resortu funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnika rządu ds. CPK Marcin Horałę. Z okręgu gdyńskiego wystartuje też m.in. poseł PiS i były szef "Solidarności" Janusz Śniadek. W Gdańsku liderem będzie poseł PiS Kacper Płażyński. Na drugim miejscu znalazł się poseł Kazimierz Smoliński, na trzecim wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin. O mandat zwalczą też m.in. pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku Tomasz Rakowski, poseł Tadeusz Cymański, a także były poseł Andrzej Jaworski.
W okręgu rybnickim z pierwszego miejsca wystartuje poseł Bolesław Piecha. Na drugim miejscu znalazła się wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, a na dalszych miejscach wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, posłanka Teresa Glenc i poseł Grzegorz Matusiak. Na liście Prawa i Sprawiedliwości nie znaleźli się m.in. poseł PiS Adam Gawęda i senatorka Ewa Gawęda (żona parlamentarzysty).
W Łodzi "jedynką" będzie minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau (w 2019 r. z okręgu łódzkiego kandydował z pierwszego miejsca Piotr Gliński). Na "dwójce" umieszczono ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę, na trzecim działaczkę Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom, na czwartym ministra ds. samorządów Włodzimierza Tomaszewskiego. Z "piątki" kandydować będzie starosta brzezińska Renata Kobiera, z "szóstki" wiceszef resortu sprawiedliwości Piotr Cieplucha. O Senat zawalczą były reprezentant Polski w piłce nożnej Jan Tomaszewski i wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk. Liderką w okręgu częstochowskim będzie posłanka Lidia Burzyńska. "Dwójka" to poseł, wiceszef resortu kultury Szymon Giżyński, a "trójka" - poseł Andrzej Gawron.
W okręgu białostockim listę otwiera były wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. "Dwójką" jest senator Jacek Bogucki. Wiceszef resortu edukacji Dariusz Piontkowski, który przed czterema laty był liderem listy w woj. podlaskim, obecnie znajduje się na "szóstce". Liderką w okręgu gliwickim jest posłanka PiS, była szefowa resortu rodziny Bożena Borys-Szopa. Drugie miejsce otrzymał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, a kolejne poseł Wojciech Szarama, była członkini zarządu województwa śląskiego Izabela Domogała, wiceszef resortu aktywów państwowych Piotr Pyzik, posłowie Barbara Dziuk, Jarosław Gonciarz oraz dyrektor Lasów Państwowych Józef Kubica z Suwerennej Polski.
W okręgu chełmsko-zamojskim "jedynką" został szef MSWiA Mariusz Kamiński. Na dalszych miejscach znaleźli się pełnomocnik PiS Ryszard Madziar, poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko, posłanka Monika Pawłowska (wcześniej związana z Lewicą) i poseł Tomasz Zieliński.
W okręgu nr 32 (Sosnowiec) na pierwszym miejscu znalazła się posłanka Ewa Malik, za nią umieszczono posłów Waldemara Andzela, Roberta Warwasa i byłego wicemarszałka województwa śląskiego Dariusza Starzyckiego.
W jaki sposób można wziąć udział w wyborach? Gazeta.pl