Znamy pierwsze "jedynki" na listach PiS. Skąd wystartują Ziobro i Kamiński?

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został "jedynką" na listach Zjednoczonej Prawicy w Rzeszowie, a szef MSWiA Mariusz Kamiński w Chełmie. To sensacje ostatnich godzin na listach PiS - donosi dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek.

Poseł PiS Marek Ast przekazał w czwartek rano w radiowej Jedynce, że "pod koniec tygodnia, w sobotę" w okręgach w całej Polsce zostaną zaprezentowane listy Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli chodzi o wstępne informacje, to pewnie dzisiaj na konferencji prasowej na ul. Nowogrodzkiej (...) z całą pewnością zostaną zaprezentowani liderzy list - poinformował parlamentarzysta.

Zobacz wideo "Jeżeli ma się jakieś pretensje, to trzeba o nich zapomnieć". Kaczyński zachęca do głosowania na PiS

Marek Ast o listach PiS. Gliński jedynką w Warszawie? "Naturalna kolej rzeczy"

Marek Ast potwierdził jednocześnie, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wystartuje z okręgu świętokrzyskiego, o czym jako pierwszy nieoficjalnie informował dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek.

Z wypowiedzi parlamentarzysty wynika również, że premier Mateusz Morawiecki wystartuje z Katowic, co szef rządu już sam zapowiadał kilka dni temu. Zapytany z kolei o to, czy listę warszawską, zamiast Kaczyńskiego, będzie otwierał minister kultury prof. Piotr Gliński, Ast odpowiedział, że to "naturalna kolej rzeczy". 

- "Glina" jak to "Glina". Bardzo słabo sobie radzi w wyborach, ale nasz elektorat może się jednak skonsoliduje wokół lidera listy. Nasze struktury będą mu robić kampanię wyborczą, więc nie powinien przynieść większych strat, niż przewidują obecne sondaże - komentował wcześniej w rozmowie z Jackiem Gądkiem jeden z polityków PiS bliski Nowodworskiej.

Według Marka Asta na listach PiS znajdą się wszyscy konstytucyjni ministrowie. To istotna informacja, bo z medialnych nieoficjalnych doniesień jeszcze niedawno wynikało, że na listach może zabraknąć m.in. ministerki klimatu i środowiska Anny Moskwy.

Więcej o: