Po wprowadzeniu zmian, na północy województwa podlaskiego będzie kandydował Cezary Cieślukowski z PSL-u, w centrum Maciej Żywno, wiceszef Polski 2050, natomiast na południu Sławomir Snarski z ramienia PO - poinformował Onet.
Z okręgu nr 59, czyli północnego, z pakietu senackiego wystartuje Cezary Cieślukowski. Okręg ten obejmuje on powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski, a także miasta powiatowe: Łomżę i Suwałki. Kim jest Cezary Cieślukowski?
Obecnie jest przewodniczącym klubu PSL w sejmiku podlaskim. W 2015 roku był wiceministrem zdrowia z ramienia rządu Ewy Kopacz. Radnym sejmiku woj. podlaskiego jest od 1999 roku. Aktualnie działa w organizacjach pozarządowych na pograniczu polsko-litewskim oraz na Suwalszczyźnie. - Dajemy szansę naszym mieszkańcom i wyborcom na to, żeby dokonali właściwego wyboru: czy nadal chcą rządów PiS-u, czy oczekują istotnych zmian w naszym państwie - przekazał Cezary Cieślukowski w rozmowie z Onetem. Obecnie polityk zwraca uwagę na bezpieczeństwo granic i energetyczne, zdrowie obywateli czy edukację.
W centrum, czyli w okręgu nr 60 (Białystok oraz powiaty: białostocki i sokólski), według sondaży duże szanse ma opozycja, jednak na terenie pow. sokólskiego przewagę ma partia rządząca. Swojego entuzjazmu nie ukrywa jednak Maciej Żywno, który jest kandydatem opozycji w tym regionie. Polityk od 2007 do 2014 roku był wojewodą podlaskim, następnie w latach 2014-2018 był wicemarszałkiem woj. podlaskiego. Aktualnie jest radnym w podlaskim sejmiku i wiceprzewodniczącym Polski 2050.
W okręgu 61 (na południu) kandydatem jest Sławomir Jerzy Snarski, starosta powiatu Bielsk Podlaski. W latach 1998-2002 był przewodniczącym Rady Gminy Rudka, jest również wykładowcą akademickim na Politechnice Białostockiej. Snarski zwraca uwagę na sytuację finansową powiatowych szpitali oraz edukację, gdzie zauważa potrzeby zmian. Na polityka będą głosować mieszkańcy powiatów: bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego.
17 sierpnia przewodniczący partii opozycyjnych, które wchodzą w Pakt Senacki, ogłosili listy kandydatów do Senatu. Jak pisaliśmy w Gazeta.pl na liście znalazło się 51 kandydatów z Platformy Obywatelskiej, 21 kandydatów z Polskiego Stronnictwa Ludowego, 15 kandydatów z Lewicy, ośmiu kandydatów z Polski 2050, trzech kandydatów z Ruchu Samorządowego "TAK! Dla Polski" oraz dwóch kandydatów bezpartyjnych.