Podczas środowej konferencji prasowej przed posiedzeniem Rady Krajowej Koalicja Obywatelska zaprezentowała część swoich kandydatów w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu.
Najwięcej emocji wśród opinii publicznej oraz w środowisku politycznym z pewnością wzbudziło ogłoszenie startu Michała Kołodziejczaka z Agrounii, który jest "jedynką" KO w Koninie. Donald Tusk ogłosił także "sensację XXI wieku", a mianowicie start dziennikarza Bogusława Wołoszańskiego, który otrzymał pierwsze miejsce na liście w Piotrkowie Trybunalskim.
Ze wspólnej listy wystartują także Hanna Gill-Piątek, wcześniej posłanka Polski 2050 Szymon Hołowni i Lewicy, posłanka niezrzeszona Karolina Pawliczak (wcześniej Lewica) oraz były trener Adama Małysza i prezes PZN Apoloniusz Tajner. Były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar ma kandydować do Senatu. Sławomir Neumann, wieloletni lider PO w pomorskim, w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził z kolei, że nie wystartuje w wyborach do Sejmu.
Dotarliśmy do pełnej listy kandydatów do Sejmu. Oto "jedynki" ze wszystkich okręgów wyborczych:
Na liście kandydatów do Senatu znaleźli się między innymi Małgorzata Kidawa-Błońska, Tomasz Grodzki, Grzegorz Schetyna, Tomasz Lenz, Adam Bodnar, Gabriela Morawska-Stanecka (poprzednio kandydująca z Lewicy), Rafał Grupiński (dotychczas poseł) oraz Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia od ponad 20 lat i ojciec Krzysztofa Brejzy.
Krzysztof Brejza chce wrócić do Sejmu, wystartuje z 3 miejsca w okręgu nr 4. W poprzednich wyborach zdobył mandat senatora. W latach 2007-2015 był posłem. "Jedynką" w okręgu nr 8 będzie Elżbieta Polak, która ostatnie 13 lat pełniła funkcję marszałkini województwa lubuskiego. Numer 10 w okręgu nr 9 otrzymał Marcin Józefaciuk, jeden z najpopularniejszych nauczycieli w Polsce, dyrektor szkoły, który sam uczył siedmiu przedmiotów i prowadzący program "Nastolatki rządzą kasą". Hanna Gill-Piątek, która w poprzedniej kadencji dostała się do Sejmu z list Lewicy, wystartuje z ostatniego, 20. miejsca w okręgu nr 9.
Z kolei 25. miejsce w okręgu nr 19. zajmuje Sebastian Kościelnik, kierowca seicento, który zderzył się z kolumną Beaty Szydło w 2017 roku w Oświęcimiu. Ostatnie miejsce w okręgu nr 22 to Antoni Pikul, działacz "Solidarności". Autorem aktu oskarżenia przeciwko niemu w stanie wojennym był prokurator Stanisław Piotrowicz. Z ramienia Zielonych 13. miejsce w okręgu nr 24 zajęła Jana Shostak, pochodząca z Grodna artystka i aktywistka.
Miejsce 7. w okręgu nr 35 otrzymał Michał Wypij, w 2019 wybrany do Sejmu z list PiS jako przedstawiciel Porozumienia, w latach 2015-2018 doradca wicepremiera Jarosława Gowina, a w latach 2019-2021 wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS.