Kolejny kongres PiS i kolejne obietnice jeszcze w czerwcu. A co ze sztabem? "Zbierze się prezydium"

Kolejny kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Wówczas partia rządząca ma ogłosić też kolejne propozycje programowe. Czy do tego czasu zmieni się skład sztabu wyborczego PiS? O tym zdecyduje komitet polityczny.

Krzysztof Sobolewski w rozmowie z PAP poinformował, że kongres PiS odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Tym razem impreza zostanie zorganizowana w Polsce centralnej, nieoficjalnie mówi się o Łodzi. 

Sekretarz generalny PiS zapewnił, że na kongresie przedstawione zostaną kolejne propozycje programowe. Cały program PiS ma być natomiast gotowy "prawdopodobnie na początku września". 

Zobacz wideo Nitras: W tych wyborach trzeba nie tylko w nich zagłosować, ale też ich przypilnować

Krytyka byłych spindoktorów

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki poinformował, że nie ma decyzji w sprawie zmian w sztabie PiS. Polityk był pytany przez dziennikarzy w Sejmie o krytykę pod adresem sztabu sformułowaną przez byłych spin doktorów partii - Adama Bielana i Marcina Mastalerka.

Ryszard Terlecki powiedział, że "krytyka jest najłatwiejsza, a ważniejsze jest zaproponowanie czegoś w zamian". Podkreślił, że zbierze się prezydium komitetu politycznego PiS i postanowi co dalej w sprawie przyszłości sztabu.

Do krytyki byłych spin doktorów partii odniósł się również w mediach społecznościowych szef sztabu Tomasz Poręba. Europoseł PiS przypomniał, że Adam Bielan jest autorem przegranej kampanii z 2007 roku, opuścił PiS po katastrofie smoleńskiej i jest twarzą "ciągnących w dół niejasności wokół NCBR". W kontekście Marcina Mastalerka przypomniał, że był on "na aucie" ostatnich wygranych kampanii PiS.

W skład sztabu wchodzą również m.in. sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski czy rzecznik ugrupowania Rafał Bochenek.

Więcej o: