PO odpowiada na patriotyczny spot PiS-u. Wyliczyli, ile razy Morawiecki mówił o Tusku lub Platformie

Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym spocie próbowało udowodnić, że polityczni konkurenci - PO - nie mówiąc o niczym innym, tylko o partii rządzącej. W odpowiedzi Platforma Obywatelska opublikowała własny spot. A w nim kalkulator - ile razy Mateusz Morawiecki wspomniał o opozycji.

Najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości trwający niecałe 30 sekund pojawił się w mediach społecznościowych partii w środę po południu. Miał on udowodnić, że Platforma Obywatelska w publicznych wypowiedziach skupia się jedynie na Prawie i Sprawiedliwości, podczas gdy politycy PiS mówią tylko o Polsce.

Zobacz wideo Hennig-Kloska: Ufam Donaldowi Tuskowi w sposób ograniczony

"Oni mówią tylko o PiS" - słyszymy na początku spotu. Następnie pokazano fragmenty wypowiedzi przewodniczącego PO Donalda Tuska i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, którzy pojawili się wspólnie na ubiegłotygodniowym spotkaniu w Krakowie. W wyciętych urywkach obaj politycy nawiązywali do Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości.

Potem w spocie pokazano wypowiedzi m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło z konwencji programowej PiS. W tych fragmentach owi politycy mówili o Polsce. "Wybór należy do Ciebie" - podsumowano w spocie Prawa i Sprawiedliwości.

Platforma Obywatelska odpowiada na spot PiS-u. "Tylko Tusk"

Na odpowiedź Platformy Obywatelskiej nie trzeba było długo czekać. Politycy ugrupowania zaczęli umieszczać na swoich profilach w mediach społecznościowych nagranie zatytułowane "#TylkoTusk". W materiale pokazano jedno z wystąpień premiera Mateusza Morawieckiego, w którym 36 razy nawiązał do Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. 

Więcej o: