Tusk przyjeżdża do Lidzbarka Warmińskiego. A za nim politycy PiS. Zrobią konferencję dwa kilometry dalej

Przewodniczący PO Donald Tusk spotka się w poniedziałek z wyborcami w Lidzbarku Warmińskim. Nie jest to jednak jedyna polityczna inicjatywa, która tego dnia czeka mieszkańców. Kilkadziesiąt minut wcześniej swoje wydarzenie organizują politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Poniedziałkowe spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem zaplanowano na godz. 17 w amfiteatrze przy Lidzbarskim Domu Kultury przy ul. Słowackiego. Ponadto w poniedziałek i wtorek politycy Koalicji Obywatelskiej spotykają się z wyborcami w woj. warmińsko-mazurskim w ramach kolejnej odsłony akcji #TuJestPrzyszłość.

Zobacz wideo Joński: Kaczyński i Ziobro zbudowali sobie przez 8 lat taki wymiar sprawiedliwości, który chroni swoich

Godzinę przed spotkaniem Donald Tuska z wyborcami swoją konferencję prasową organizują parlamentarzyści i samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości. Odbędzie się ona przed Termami Warmińskimi przy ul. Kąpielowej, ok. dwóch kilometrów od miejsca, które wybrała Platforma Obywatelska.

Lidzbark Warmiński. Najpierw PiS, potem PO

W poniedziałkowej konferencji o godz. 16 mają wziąć udział poseł PiS Robert Gontarz i wiceszef resortu aktywów państwowych Andrzej Śliwka. Najprawdopodobniej pojawią się również senatorka Bogusława Orzechowska i szef lokalnych struktur PiS poseł Leonard Krasulski.

- Będziemy starali się pokazać rzeczywistość za rządów Donalda Tuska versus tę rzeczywistość, która jest obecnie. Będziemy się też wspólnie zastanawiać, co też ten pan będzie chciał nam powiedzieć podczas swojego spotkania - zapowiedział przed godz. 13 w rozmowie z Gazeta.pl poseł Robert Gontarz.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. w powiecie lidzbarskim Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska prowadziły dość wyrównaną walkę. Partię Jarosława Kaczyńskiego poparło tam 6,3 tys. wyborców, a KO - 5,9 tys. Blisko 1,5 tys. głosów zdobyło tam SLD, a ok. 1,1 tys. głosów - PSL. Na Konfederację zagłosowało tam prawie tysiąc osób.

Więcej o: