MSWiA podaje listę gmin, które dostaną wozy strażackie. W zdecydowanej większości z nich wygrał Andrzej Duda

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker poinformował, gdzie trafią promesy na zakup samochodów strażackich w ramach drugiej odsłony akcji "Bitwa o Wozy". Ministerstwo obiecało wsparcie ochotniczym strażom pożarnym z tych gmin, w których będzie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich.

Na liście jest po jednej gminie z byłych 49 województw, ale nie ma na niej zwycięzców z pierwszej tury. "W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalne promesy na zakup wozów strażackich" - zapowiedział na Twitterze wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

35 z 49 gmin, które zwyciężyły w konkursie głosowało na Andrzeja Dudę

Największą frekwencję wśród zwycięzców drugiej edycji akcji "Bitwa o Wozy" ma gmina Klwów z byłego województwa radomskiego, w której zagłosowało 94,61 procent uprawnionych. Na liście MSWiA, przygotowanej w oparciu o dane z PKW, najmniejszą frekwencję miała gmina Kołobrzeg w byłym województwie koszalińskim - 68,25 procent.

Jak wynika z danych udostępnionych przez Państwową Komisję Wyborczą wśród gmin, które otrzymają wozy strażackie jest 14, w których wygrał Rafał Trzaskowski i 35, w których zwyciężył Andrzej Duda. Urzędujący prezydent najwyższe poparcie z powyższych miejsc miał w gm. Chrzanów (woj. lubelskie). Głosowało tam na niego 94,36 proc. mieszkańców. Najwięcej głosów na kandydata Koalicji oddano w gm. Kosakowo. Włodarz stolicy otrzymał tam poparcie na poziomie 69,29 proc.

Zobacz wideo Czy druga kadencja Andrzeja Dudy będzie inna?
Więcej o: