Zgodnie z komunikatem Sądu Najwyższego wyborcy mają trzy dni od dnia podania wyników wyborów na wniesienie skargi przeciwko ważności wyboru prezydenta RP w 2020 roku. Może on dotyczyć naruszeń, jakie miały miejsce podczas pierwszej i drugiej tury wyborów prezydenckich.
Państwowa Komisja Wyborcza nie później niż 14 dni po podaniu wyników wyborów przesyła sprawozdania marszałkowi Sejmu i Sądowi Najwyższemu. Na podstawie tego dokumentu oraz po rozpoznaniu protestów wyborczych, SN rozstrzyga o ważności wyboru prezydenta.
Decyzja podejmowana jest przez Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Zgodnie z ustawą izba ma na to 21 dni. Oznacza to, że ostatnim dniem na podjęcie uchwały w sprawie ważności wyborów prezydenta RP jest poniedziałek 3 sierpnia.
Pierwsza kadencja Andrzeja Dudy mija z kolei w czwartek 6 sierpnia. Tego dnia też nowo wybrany prezydent składa przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego. Jeśli Sąd Najwyższy stwierdzi nieważność wyborów, to marszałek Sejmu będzie miała pięć dni na podanie terminu nowych wyborów prezydenckich.