Szczawno-Zdrój otrzyma wóz strażacki jako nagrodę za frekwencję w wyborach. Gmina nie posiada jednostki OSP

Szczawno-Zdrój jest jedną z ok. 50 gmin, w których zanotowano najwyższą frekwencję podczas minionych wyborów prezydenckich 2020 w Polsce. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za udział w wyborach przewidziało nagrodę w postaci najnowszego wozu strażackiego. Problem w tym, że gmina nie posiada jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zgodnie z programem opracowanym przez MSWiA wozy strażackie trafią do jednostek OSP w gminach, których populacja nie przekracza 20 tys. mieszkańców. W gminie Szczawno-Zdrój, woj. dolnośląskie frekwencja podczas wyborów wyniosła 71%.

Zobacz wideo Lubnauer: Debata w Końskich wyglądałaby inaczej, gdyby poszedł tam Trzaskowski

"Dziennik Wałbrzych" postanowił dowiedzieć się, co stanie się z wozem strażackim w przypadku braku jednostki OSP w Szczawnie-Zdroju. - Nie mamy oficjalnej informacji w tej sprawie. Kiedy dostaniemy potwierdzenie, poinformujemy o dalszych działaniach - powiedział zaskoczony nagrodą wiceburmistrz Marek Ćmikiewicz. 

Wybory prezydenckie 2020 zapewniły wóz strażacki dla gminy, która nie posiada jednostki OSP

O zwycięstwie gminy poinformował w TVP Wrocław wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Brak jednostki OSP w danej gminie nie jest jedynym problemem MSWiA w trakcie profrekwencyjnej akcji "Bitwa o wozy". Przykład: w lubelskiej gminie Godziszów, która zanotowała aż 75,21 proc. frekwencji jest aż 10 jednostek, z czego o dotację na samochód ubiega się na razie osiem.

Tuż po pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 informowaliśmy o wszystkich gminach, które wyróżniły się największą frekwencją. Dziennik postanowił również o przyznanie średniej wielkości wozu strażackiego, którego cena wynosi 800 tys. zapytać pracownicę wydziału prasowego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. - Proszę o maila, sprawdzę sprawę i dopiero wtedy udzielę odpowiedzi - na którą wciąż oczekuje gazeta. 

Więcej o: