Włodzimierz Czarzasty do Schetyny: Chłopie, zajmij się sobą. "PO szósty raz przerżnęła wybory"

- Niech pani się nie daje wkręcać debilom - powiedział do prowadzącej program w Radiu Zet Włodzimierz Czarzasty. Na pytanie, kogo ma na myśli, odparł: - Tych, którzy oskarżają wszystkich poza sobą za całą tę kampanię. Szef SLD zwrócił się też do Grzegorza Schetyny. - Zajmij się chłopie swoją polityką i swoją osobą - powiedział.

O powyborczej sytuacji Włodzimierz Czarzasty rozmawiał w Radiu Zet z Beatą Lubecką. Szef SLD podkreślił, że politycy jego ugrupowania, na czele z Robertem Biedroniem, poparli przed drugą turą Rafała Trzaskowskiego. - Biedroń poparł Trzaskowskiego, Czarzasty poparł Trzaskowskiego, Rozenek poparł Trzaskowskiego, żeśmy robili to, co mogli - powiedział.

Włodzimierz Czarzasty do prowadzącej: Niech pani się nie daje wkręcać debilom

Prowadząca skomentowała, że "wyglądałoby solidnie", gdyby wszyscy kandydaci opozycji wspólnie poparli kandydata KO. - Niech pani się nie daje wkręcać debilom - odpowiedział Czarzasty. Następnie wyjaśnił, kogo ma na myśli. - Tych, którzy oskarżają wszystkich poza sobą za całą tę kampanię. Platforma brała za to odpowiedzialność, szósty raz przerżnęła wybory, nie ma umiejętności konsolidowania wokół siebie ludzi i w tej chwili będą szukać winnych. Niech się stukną w pierś i dadzą nam spokój. Właśnie dlatego niektórzy nie głosowali na Trzaskowskiego, bo ludzie byli obrażani - powiedział. - Była taka sytuacja, że "jak nie pójdziesz zagłosować na Trzaskowskiego, będziesz gnojem". Jeżeli byłaby sytuacja taka, że "pójdziesz zagłosować na Trzaskowskiego, to pomożesz Polsce, szanujemy się", to ludzie by szli. W tej chwili przed rozwałką w środku Platformy, broniąc się przed tą rozwałką, oskarża Platforma wszystkich naokoło - dodał.

Zobacz wideo Lubnauer: Nie ma powodu, żeby Trzaskowski wchodził w mocno schodzone buty

Grzegorz Schetyna w poniedziałkowych wywiadach przekonywał, że kandydaci opozycyjni, którzy odpadli w pierwszej turze, niewystarczająco wspierali Trzaskowskiego. Był szef PO stwierdził też, że opozycja powinna zjednoczyć się wokół tego polityka.

Czarzasty do Schetyny: Trzeba było się zgromadzić wokół Komorowskiego 

- Wczoraj słyszę od pana Schetyny taką radę: wokół Rafała Trzaskowskiego musi w tej chwili zgromadzić się cała opozycja i pan Rafał Trzaskowski poprowadzi zjednoczone partie. To ja chciałem panu Schetynie przypomnieć: nie bądź, bracie, taki mądry, bo pięć lat temu, jak Komorowski przegrał, to też wziął połowę wszystkich głosów, byłeś wtedy szefem Platformy, szefem SLD był Leszek Miller, trzeba było się zgromadzić wokół Komorowskiego i wygrać wybory następne - skomentował Czarzasty

Lider SLD zaapelował do Schetyny: - Zajmij się, chłopie, swoją polityką i swoją osobą. Jakby ktoś zadzwonił do Biedronia i powiedział "chodźcie, spotkamy się", to byśmy to robili. Ze sztabu PO dostawaliśmy sygnały, żebyśmy się nie wtrącali.

Więcej o: