Wybory 2020. Jest zapowied pierwszej zagranicznej wizyty Andrzeja Dudy po reelekcji

Po reelekcji Andrzej Duda chce pojecha do Rzymu. Wizyta prezydenta Polski we Woszech i Watykanie ma si odby na pocztku jesieni 2020 roku. S dwa powody, dla ktrych Andrzej Duda wybra wanie ten kierunek.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski był gościem audycji "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Został zapytany m.in. o to, do której stolicy zagranicznej uda się prezydent Andrzej Duda po rozpoczęciu drugiej kadencji. 

- Staramy się o to, żeby pierwszą wizytą był Rzym i będzie to pewnie wczesna jesień tego roku - zapowiedział Krzysztof Szczerski.

Zobacz wideo Katarzyna Lubnauer o wyniku wyborów prezydenckich

Andrzej Duda chce pojechać do Rzymu. Wśród przyczyn rocznica urodzin Jana Pawła II

Szef gabinetu prezydenta stwierdził, że wizyta prezydenta Polski w Rzymie "byłaby symbolem, że Włochy, które miały trudną sytuację pandemiczną, były w stanie ją pokonać". Powiedział także, że jesienny wyjazd Andrzeja Dudy do Watykanu ma mieć związek z setną rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II, która miała miejsce w maju tego roku. 

Krzysztof Szczerski powiedział, że Andrzej Duda zapowiadał w czasie kampanii, iż jego pierwszą wizytą zagraniczną po wygranej w wyborach prezydenckich 2020 będzie Rzym. Takie słowa rzeczywiście padły z ust prezydenta. 6 maja podczas debaty prezydenckiej w TVP stwierdził, że chciałby pojechać do Włoch, bo to oznaczałoby, że pandemia koronawirusa minęła.