Wybory 2020. Jest zapowiedź pierwszej zagranicznej wizyty Andrzeja Dudy po reelekcji

Po reelekcji Andrzej Duda chce pojechać do Rzymu. Wizyta prezydenta Polski we Włoszech i Watykanie ma się odbyć na początku jesieni 2020 roku. Są dwa powody, dla których Andrzej Duda wybrał właśnie ten kierunek.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski był gościem audycji "Sygnały dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Został zapytany m.in. o to, do której stolicy zagranicznej uda się prezydent Andrzej Duda po rozpoczęciu drugiej kadencji. 

- Staramy się o to, żeby pierwszą wizytą był Rzym i będzie to pewnie wczesna jesień tego roku - zapowiedział Krzysztof Szczerski.

Zobacz wideo Katarzyna Lubnauer o wyniku wyborów prezydenckich

Andrzej Duda chce pojechać do Rzymu. Wśród przyczyn rocznica urodzin Jana Pawła II

Szef gabinetu prezydenta stwierdził, że wizyta prezydenta Polski w Rzymie "byłaby symbolem, że Włochy, które miały trudną sytuację pandemiczną, były w stanie ją pokonać". Powiedział także, że jesienny wyjazd Andrzeja Dudy do Watykanu ma mieć związek z setną rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II, która miała miejsce w maju tego roku. 

Krzysztof Szczerski powiedział, że Andrzej Duda zapowiadał w czasie kampanii, iż jego pierwszą wizytą zagraniczną po wygranej w wyborach prezydenckich 2020 będzie Rzym. Takie słowa rzeczywiście padły z ust prezydenta. 6 maja podczas debaty prezydenckiej w TVP stwierdził, że chciałby pojechać do Włoch, bo to oznaczałoby, że pandemia koronawirusa minęła. 

Więcej o: