Andrzej Duda pojechał na Jasną Górę. "Zawierzył Królowej Polski wszystkie sprawy Ojczyzny i Narodu"

Podobnie jak pięć lat temu, Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich udał się na Jasną Górę. Wziął udział w wieczornej modlitwie podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.

"Żeby Matka Najświętsza miała zawsze naszą Ojczyznę w swojej opiece! Staję tu jako pielgrzym, to dla mnie miejsce święte i ważne, tu czuję duchowe wsparcie. Chcę tu podziękować i prosić o dalszą opiekę dla Polski i dla mnie" - powiedział Andrzej Duda do jasnogórskich mediów.

Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze

"Wybrany ponownie na najwyższy urząd w państwie Andrzej Duda zawierza Królowej Polski wszystkie sprawy Ojczyzny i Narodu" - czytamy na Twitterze sanktuarium.

Apel Jasnogórski odbywa się codziennie o godzinie 21 w Kaplicy Cudownego Obrazu. - Polecamy Bogu całą naszą ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą. Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary - powiedział o. Waldemar Pastusiak, który prowadził modlitwę. - U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce twoje, Maryjo i wszystkie sprawy naszej ojczyzny, wierząc, że ty będziesz zawsze przy nim obecna. Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji - podkreślił.

Zobacz wideo Duda zaprasza Trzaskowskiego do rozmowy. "Trudno mi uwierzyć w ten gest"
Więcej o: