Wyniki wyborów 2020. PKW podała dane z 99,98 proc. obwodów. Andrzej Duda minimalnie stracił

Państwowa Komisja Wyborcza zaktualizowała dane z 99,98 proc. obwodów wyborczych. Według cząstkowych wyników w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,10 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski - 48,90 proc. głosów.
Zobacz wideo Kto przegrał te wybory? Trzaskowski, PO czy opozycja? Komentarze po wyborach prezydenta w Polsce

Państwowa Komisja Wyborcza ma już dane z 27 226 spośród 27 231 obwodów głosowania (99,98 proc.). Wynika z nich, że najwięcej głosów w wyborach zdobył Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 51,10 proc. wyborców (dokładnie 10 430 844 osób).

Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie na poziomie 48,90 proc., co przekłada się na 9 982 188 głosów. Frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 68,03 proc. 

PKW podaje wyniki z 99,98 proc. obwodów. Politycy składają gratulacje Andrzejowi Dudzie

Kontrkandydat urzędującego prezydenta uznał oficjalne zwycięstwo Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski pogratulował na Twitterze swojemu rywalowi oraz podziękował swoim zwolennikom za wsparcie. "Oby ta kadencja była rzeczywiście inna" - dodał kandydat Koalicji Obywatelskiej. 

Chwilę później reelekcji pogratulował Andrzejowi Dudzie także Mateusz Morawiecki. "Wybór dokonany przez nas wszystkich to gwarancja tego, że Polska będzie się rozwijać w sposób sprawiedliwy i zrównoważony. Jestem przekonany, że będzie to prezydentura wszystkich Polaków - bo Polska jest jedna" - napisał premier. 

Gratulacje Andrzejowi Dudzie złożyła już także m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oraz prezydent Węgier Viktor Orban.

Więcej o: