Wyniki wyborw 2020. PKW podaa dane z 99,98 proc. obwodw. Andrzej Duda minimalnie straci

Pastwowa Komisja Wyborcza zaktualizowaa dane z 99,98 proc. obwodw wyborczych. Wedug czstkowych wynikw w drugiej turze wyborw prezydenckich Andrzej Duda uzyska 51,10 proc. poparcia, a Rafa Trzaskowski - 48,90 proc. gosw.
Zobacz wideo Kto przegrał te wybory? Trzaskowski, PO czy opozycja? Komentarze po wyborach prezydenta w Polsce

Państwowa Komisja Wyborcza ma już dane z 27 226 spośród 27 231 obwodów głosowania (99,98 proc.). Wynika z nich, że najwięcej głosów w wyborach zdobył Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwoci zagłosowało 51,10 proc. wyborców (dokładnie 10 430 844 osób).

Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie na poziomie 48,90 proc., co przekłada się na 9 982 188 głosów. Frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 68,03 proc. 

PKW podaje wyniki z 99,98 proc. obwodów. Politycy składają gratulacje Andrzejowi Dudzie

Kontrkandydat urzędującego prezydenta uznał oficjalne zwycięstwo Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski pogratulował na Twitterze swojemu rywalowi oraz podziękował swoim zwolennikom za wsparcie. "Oby ta kadencja była rzeczywiście inna" - dodał kandydat Koalicji Obywatelskiej. 

Chwilę później reelekcji pogratulował Andrzejowi Dudzie także Mateusz Morawiecki. "Wybór dokonany przez nas wszystkich to gwarancja tego, że Polska będzie się rozwijać w sposób sprawiedliwy i zrównoważony. Jestem przekonany, że będzie to prezydentura wszystkich Polaków - bo Polska jest jedna" - napisał premier. 

Gratulacje Andrzejowi Dudzie złożyła już także m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oraz prezydent Węgier Viktor Orban.