Rafał Trzaskowski gratuluje wygranej Andrzejowi Dudzie. "Oby ta kadencja była rzeczywiście inna"

Rafał Trzaskowski złożył gratulacje Andrzejowi Dudzie za zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wyrazy uznania zamieścił w opublikowanym na Twitterze wpisie, w którym podziękował również wyborcom za ponad 9 milionów głosów.

Z danych przekazanych przez PKW wynika, że zwycięzcą wyborów prezydenckich prawie na pewno został Andrzej Duda. Frekwencja w drugiej turze wyborów była niemal najwyższa w historii, a przewaga Dudy nad Rafałem Trzaskowskim stosunkowo niewielka. Pretendent na stanowisko głowy państwa postanowił podziękować wszystkim wyborcom oraz złożyć gratulacje Andrzejowi Dudzie.

Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję. Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie! Gratuluję wygranej Andrzejowi Dudzie. Oby ta kadencja była rzeczywiście inna

- czytamy we wpisie Rafała Trzaskowskiego.

Wybory prezydenckie 2020 rozstrzygnięte? Rafał Trzaskowski gratuluje wygranemu

Andrzej Duda odbiera powyborcze gratulacje m.in. od głów innych państw. W mediach społecznościowych pojawiła się wiadomość od prezydentów Ukrainy, Serbii oraz Chorwacji.

"Międzynarodowy mainstream liberalny teraz też próbował wszystkiego, ale środkowoeuropejska prawica prowadzi 3-0: Serbia, Chorwacja, Polska. Przygotowuje się Macedonia Północna! Gratulujemy, Andrzej Duda" - napisał na Facebooku szef dyplomacji węgierskiej Péter Szíjjártó.

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie podliczyła głosów ze wszystkich obwodów. Na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów, w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 Andrzej Duda zyskał 51,21 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 48,79 proc. Według informacji opublikowanych przez PKW do urn wyborczych udało się 68,12 proc. osób uprawnionych do głosowania. W 1995 roku w wyborach głowy państwa uczestniczyło 68,2 proc. wyborców.

Więcej o: