Wybory 2020. Andrzej Duda świętował w Pułtusku bez Jarosława Kaczyńskiego. Wiemy, gdzie był szef PiS

Kiedy Andrzej Duda cieszył się z sondażowego zwycięstwa podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku, nie było z nim Jarosława Kaczyńskiego. Gdzie podział się prezes PiS? Podobnie jak 28 czerwca, odwiedził Jasną Górę.

W niedzielę po zakończeniu głosowania w wyborach prezydenckich 2020 rozpoczął się wieczór wyborczy Andrzeja Dudy w Pułtusku. Urzędujący prezydent cieszył się z wygranej w sondażu exit poll i wyrażał wdzięczność wobec swojej rodziny i polityków Zjednoczonej Prawicy. Wśród osób, którym podziękował z imienia i nazwiska, znalazł się Jarosław Kaczyński. Prezesa PiS nie było jednak w tłumie ludzi świętujących z urzędującym prezydentem. 

Zobacz wideo Duda zaprasza Trzaskowskiego do rozmowy. "Trudno mi uwierzyć w ten gest"

Jarosław Kaczyński był na Jasnej Górze. Tak jak 28 czerwca

Komentujący wybory prezydenckie 2020 znów zadawali sobie pytanie, gdzie jest Jarosław Kaczyński. 28 czerwca, czyli w dzień pierwszej tury wyborów, również nie towarzyszył Andrzejowi Dudzie. Później okazało się, że gdy ogłaszano sondażowe wyniki wyborów, prezes PiS był na Jasnej Górze. To samo stało się w niedzielę 12 lipca.

"Wczoraj o 21:00 Jarosław Kaczyński był na Jasnej Górze" - napisał na Twitterze reporter TVP Info Rafał Potocki, publikując dwa zdjęcia prezesa PiS z Częstochowy. 

Incydent w lokalu wyborczym na Żoliborzu. Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszył "sobowtór"

Przed wieczorną wizytą w Częstochowie Jarosław Kaczyński był w Warszawie. Aparaty fotoreporterów zarejestrowały moment, w którym oddał głos. W lokalu wyborczym, w którym głosował prezes PiS, doszło do niecodziennego incydentu. Kiedy polityk wrzucał kartę do urny, podszedł do niego mężczyzna w masce ze zdjęciem twarzy Jarosława Kaczyńskiego. Osoba ta miała na sobie także "okolicznościową" koszulkę z przeróbką obrazu "Dama z gronostajem". Cecylia Gallerani miała na niej twarz Jarosława Kaczyńskiego, a gronostaj głowę kota. Z tyłu koszulki znalazł się zaś napis "Zło śmiechem zwyciężaj".

Więcej o: