Andrzej Duda odbiera pierwsze powyborcze gratulacje. "Razem jesteśmy silniejsi!"

Andrzej Duda odebrał pierwsze gratulacje po drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Wołodymyr Zełenski opublikował na Twitterze post z wyrazami uznania po pierwszych wynikach.

Opublikowane w mediach społecznościowych gratulacje zostały opublikowane wraz ze zdjęciem prezydenta Ukrainy z Andrzejem Dudą. Zełenski udostępnił także wpis w języku polskim. 

Zobacz wideo Duda zaprasza Trzaskowskiego do rozmowy. "Trudno mi uwierzyć w ten gest"
Serdecznie gratuluję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach! Życzę Polsce pod przewodnictwem Pana Prezydenta dalszych sukcesów i pomyślności. Zapraszam z wizytą na Ukrainę, aby dalej kontynuować owocną współpracę. Razem jesteśmy silniejsi!

- czytamy we wpisie Wołodymyra Zełenskiego

Wybory prezydenckie 2020 z wysoką frekwencją

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie podliczyła głosów ze wszystkich obwodów. Na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów, w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 Andrzej Duda zyskał 51,21 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 48,79 proc. 

Warto zauważyć również, że frekwencja tegorocznych wyborów była bardzo wysoka, natomiast nie najwyższa w historii. Według informacji opublikowanych przez PKW do urn wyborczych udało się 68,12 proc. osób uprawnionych do głosowania. W 1995 roku w wyborach głowy państwa uczestniczyło 68,2 proc. uprawnionych do głosowania. 

Więcej o: