Wybory prezydenckie 2020. Prawie stuprocentowa frekwencja w Albanii

Do Pastwowej Komisji Wyborczej wci spywaj dane z komisji. Do tej pory najwysz frekwencj za granic w drugiej turze odnotowano w Albanii. Zagosowao tam 114 spord 116 uprawnionych do gosowania.

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż czeka na wyniki z kilkunasty obwodów głosowania utworzonych poza Polską, w tym z ośmiu w Wielkiej Brytanii. Wiadomo jednak, że spośród zagranicznych obwodów, w których przeliczono wszystkie głosy, najwyższą frekwencję odnotowano w Albanii.

Wybory 2020 w Albanii. Kandydat Koalicji Obywatelskiej z wyraźnie większym poparciem

Polacy przebywający w Albanii mogli głosować w ambasadzie RP w Tiranie. Uprawnionych do głosowania było tam 116 osób. Zagłosowało 114 spośród nich, co oznacza, że frekwencja wyborcza w tym kraju wyniosła 98,28 procent. 

Jeden ze 114 głosów oddanych w Albanii był głosem nieważnym. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 90 osób oddających głos w Tiranie. Wynik kandydata KO w tym obwodzie głosowania to 79,65 proc. Andrzeja Dudę poparły z kolei 23 osoby. Urzędujący prezydent zdobył więc 20,35 proc. spośród głosów oddanych w tym kraju.

Zobacz wideo Kiedy wyniki z zagranicy? Czy wszyscy zdążyli zagłosować? PKW odpowiada

Cząstkowe wyniki wyborów zza granicy. Rafał Trzaskowski na prowadzeniu

Z danych dostępnych na stronie internetowej PKW wynika, że znane są wyniki wyborów ze 160 spośród 171 obwodów głosowania za granicą. Częściowe wyniki wyborów wskazują na to, że Polacy przebywający poza granicami kraju znacznie chętniej głosowali na Rafała Trzaskowskiego. Informacje z 93,57 proc. obwodów wskazują, że na kandydata KO zagłosowało 72,66 proc., a na urzędującego prezydenta - 27,34 proc. wyborców.