Ziobro już kreśli zadania dla Andrzeja Dudy: Na pierwszy plan wysuwa się dokończenie reformy sądownictwa

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że jednym z priorytetów rządu Zjednoczonej Prawicy w najbliższym czasie powinno być dokończenie reform instytucji państwa, przede wszystkim reforma sądownictwa i liczy w tym na wsparcie Andrzeja Dudy.

Zgodnie z niepełnymi jeszcze, ale podanymi przez Państwową Komisję wyborczą wynikami II tury wyborów prezydenckich, Andrzej Duda wygrał z wynikiem 51,22 proc. Rafał Trzaskowski z kolei uzyskał poparcie na poziomie 48,78 proc.

Polityka prorodzinna i gospodarka jako główne plany działania. "Polska jest liderem wzrostu gospodarczego"

Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro wskazał priorytety, na których skupi się rząd Zjednoczonej Prawicy, licząc także na poparcie tych działań ze strony prezydenta Dudy. - Z jednej strony polityka prorodzinna, sprawy społeczne, które będziemy chcieli zachować - mówię tu o 300 plus i 500 plus, trzynasta emerytura, czyli bardziej sprawiedliwe dzielenie tego, co jest dorobkiem wszystkich Polaków - powiedział w rozmowie z PAP, którą cytuje "Polskie Radio".

Na tym jednak plany się nie kończą. Dalsze działania mają opierać się na gospodarce. - Po drugie, wzrost gospodarczy, który jest z tym związany. Polska jest liderem wzrostu gospodarczego i to, mimo pandemii, chcemy utrzymać - dodaje Ziobro.

Reforma instytucji państwa jako kluczowa składowa działań

Rząd liczy na Dudę w sprawie dalszych zmian w sądownictwie.  - Na pierwszy plan wysuwa się dokończenie reformy sądownictwa, ale też innych organów państwa, żeby było bardziej profesjonalnie, szybciej. Tutaj potrzebny jest konsensus i - w tym niezwykle trudnym momencie, w którym jesteśmy - doprowadzenie tego, co zaczęliśmy, do końca - zapowiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości nie podał szczegółów. - O szczegółach będę mógł rzetelnie powiedzieć po tym, jak zostaną uzgodnione - te zmiany, które chcę zaproponować - zarówno na forum Zjednoczonej Prawicy, jak i z panem prezydentem - zdradził.

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni
Więcej o: