Brudziński: Duda zawdzięcza wygraną Kaczyńskiemu. Koniec kropka

- To sztabowcy Trzaskowskiego przyczynili się do wygranej Andrzeja Dudy. Chciałbym podziękować więc panom: Sławomirowi Nitrasowi, Cezaremu Tomczykowi oraz pani Agnieszce Pomasce - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński, szef sztabu Andrzeja Dudy. Z kolei na Twitterze europoseł PiS zakomunikował, że - podobnie jak pięć lat temu - Andrzej Duda zadzwięcza wyborcze zwycięstwo prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza podała szczątkowe wyniki z 99,97 proc. obwodów. Andrzej Duda uzyskał poparcie 51,21 proc. wyborców, a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. Podkreślono, że głosy m.in. z Wielkiej Brytanii, na które czekamy, nie zmienią już znacząco ostatecznego wyniku.

Brudziński: Zachowanie sztabowców Trzaskowskiego przyczyniło się do zwycięstwa Dudy

O wynik kandydata Koalicji Obywatelskiej zapytano na antenie RMF FM Joachima Brudzińskiego, szefa sztabu Dudy. 

- To godne uznania i docenienia, że jako dubler po podmianie, po tak skompromitowanej kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Trzaskowski podciągnął wynik z I tury o prawie 2 mln głosów. To znakomity wynik. Trzeba to powiedzieć, mimo dużych emocji i sporów między naszymi sztabami - ocenił europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Od pochwał Brudziński szybko przeszedł do krytyki, skupiając uwagę na najważniejszych członkach sztabu Trzaskowskiego. - To sztabowcy Trzaskowskiego przyczynili się do wygranej Andrzeja Dudy. Chciałbym podziękować więc panom: Sławomirowi Nitrasowi, Cezaremu Tomczykowi oraz pani Agnieszce Pomasce. Ich zachowanie w trakcie tej kampanii przyczyniło się do tego, że mimo wszystko wygrał Andrzej Duda - stwierdził. - Polacy odrzucają tak agresywny, nadpobudliwe i niezborne zachowania, jakie prezentowali pan Nitras czy pani Pomaska - dodał szef sztabu prezydenta. 

Zobacz wideo "Podziękowanie" Brudzińskiego:

Brudziński skomentował też zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, które Duda skierował do Trzaskowskiego już podczas wieczoru wyborczego. - Andrzej Duda zaprosił swojego konkurenta do Pałacu Prezydenckiego - słusznie uznając, że Polacy mają dość tej wojny plemiennej. Andrzej Duda zaznaczył od razu, że zaakceptuje każdy wynik wyborów, a od Rafała Trzaskowskiego tego nie usłyszeliśmy - powiedział eurodeputowany PiS.

Brudziński o zwycięstwie Dudy: Zawdzięcza je Jarosławowi Kaczyńskiemu 

Na Twitterze Brudziński zakomunikował z kolei, że wygraną w wyborach prezydenckich Duda zawdzięcza prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Po wynikach przedstawionych przez PKW rozpocznie się teraz festiwal, podziękowań i analiz kto najbardziej przyczynił się do zwycięstwa Prezydenta Andrzeja Dudy. Prawda jest taka, że zwycięstwo to Prezydent zawdzięcza (tak samo jak 5 lat temu) Jarosławowi Kaczyńskiemu. Koniec kropka" - napisał Brudziński. 

Więcej o: