Szymon Hołownia: Zrobiłem dla Trzaskowskiego więcej, niż mogłem i powinienem

Szymon Hołownia skomentował sondażowe wyniki wyborów. Były kandydat na prezydenta stwierdził m.in., że zrobił dla Rafała Trzaskowskiego więcej, niż powinien i to dzięki niemu kandydat KO mógł porozmawiać z jego wyborcami. Ocenił także, że ani Trzaskowski, ani Duda nie będzie prezydentem niezależnym.

Szymon Hołownia był w niedzielę wieczorem gościem Radia ZET, gdzie komentował sondażowe jeszcze wtedy wyniki wyborów prezydenckich 2020. Polityk stwierdził, że kwestia wyborów prawdopodobnie otrze się o Sąd Najwyższy. 

- Nie ma wątpliwości, że wybory będą kwestionowanie - iluś ludzi w ogóle nie dostało karty, iluś dostało bez pieczątki… . Jak będzie dostatecznie mała różnica i dostatecznie duże wątpliwości to za miesiąc, dwa miesiące możemy mieć kolejne wybory prezydenckie - stwierdził lider ruchu Polska 2050

Zobacz wideo Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. PKW podała wstępne wyniki: Uznanie większości już się nie zmieni

Szymon Hołownia: Trzaskowski może być szlabanem, przez który pisowski czołg nie przejdzie

Szymon Hołownia przyznał, że zalicza się do tych osób, które w drugiej turze wyborów 2020 zagłosowały na Rafała Trzaskowskiego, byleby nie oddać głosu na Andrzeja Dudę. Ocenił jednocześnie, że jeśli kandydat Koalicji Obywatelskiej wygra, nie będzie prezydentem niezależnym.

- Będzie robił wszystko, żeby to właśnie ta partia była na czele. Ja dalej nie wiem, jaki jest jego program, nie wiem, o co mu tak naprawdę chodzi i co chce z Polską zrobić, ale wybrałem go, bo wiem, że może być szlabanem, przez który pisowski czołg nie przejdzie, żeby zniszczyć resztki demokracji w Polsce. Ja do samego Trzaskowskiego nic nie mam. To pewnie bardzo sympatyczny i fajny facet. Ale mam bardzo dużo do stylu polityki PO - powiedział Szymon Hołownia.

Lider ruchu Polska 2050 stwierdził też, że zrobił dla Trzaskowskiego "dużo więcej niż mógł i powinien zrobić", bo "otworzył mu drzwi", dzięki czemu mógł porozmawiać z jego wyborcami. Pytany o to, czy Andrzej Duda będzie niezależnym prezydentem, stwierdził z kolei, że "nie ma takiej skali zależności, której nie przekroczyłby Duda".

Wyborcy Szymona Hołowni poparli Rafała Trzaskowskiego

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 Szymon Hołownia miał trzeci wynik i zdobył 13,87 proc. głosów. Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że 85,50 proc. osób, które w pierwszej turze zagłosowało na Szymona Hołownię, w drugiej turze poparło Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO zdobył też głosy większości wyborców Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Sympatycy Krzysztofa Bosaka chętniej wspierali swoim głosem urzędującego prezydenta. 

W poniedziałek rano z kolei Państwowa Komisja Wyborcza podała szczątkowe wyniki z 99,97 proc. obwodów. Andrzej Duda uzyskał poparcie 51,21 proc. wyborców, a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. Frekwencja wyniosła 68,12 proc. Podkreślono, że głosy z Wielkiej Brytanii, na które czekamy, nie zmienią już znacząco sytuacji.

Przepływ wyborców w procentachPrzepływ wyborców w procentach Fot. Gazeta.pl

Więcej o: