Przeliczono głosy w 99 proc. komisji. PKW zapowiedziała konferencję prasową

Na stronie PKW udostępniono już wyniki głosowania z ponad 99 proc. obwodów głosowania. Wciąż do przeliczenia jest jednak część głosów z zagranicy. Najbliższa konferencja PKW odbędzie się w poniedziałek o godz. 8.

Z sondażu late poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu wynika, że prezydent Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich uzyskał 51 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski - 49 proc. Błąd sondażu to +/- 1 punkt procentowy. Dane te uwzględniają oficjalne wyniki z 90 proc. lokali, w których przeprowadzano badanie w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.

Zobacz wideo Bortniczuk: Wydaje się, że są powody do zadowolenia, ale czekamy na ogłoszenia PKW

PKW nie zamierza ogłaszać wyników cząstkowych. Najbliższa konferencja o godz. 8

Pełne wyniki wyborów ogłosi oczywiście Państwowa Komisja Wyborcza. Jej przewodniczący Sylwester Marciniak zapowiedział w niedzielę, że PKW nie będzie podawała na kolejnych konferencjach prasowych wyników cząstkowych. Dopiero, gdy przeliczone zostaną głosy przesłane przez wszystkie komisje obwodowe, w tym te zlokalizowane za granicą, PKW zaprezentuje oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Marciniak nie wykluczył, że stanie się to w poniedziałek.

Jak poinformowała po godz. 5 Polska Agencja Prasowa, do warszawskiej Okręgowej Komisji Wyborczej wpłynęła większość protokołów od obwodowych komisji wyborczych z terenu Warszawy i okolicznych powiatów. Komisja oczekuje więc przede wszystkim na protokoły z zagranicy, głównie z państw europejskich.

Na stronie PKW udostępniono już wyniki głosowania z 27146 na 27231 obwodów głosowania (99,69%).

Najbliższą konferencję prasową Państwowej Komisji Wyborczej zaplanowano na poniedziałek na godz. 8.

Więcej o: