PKW nie publikuje cząstkowych wyników. Nitras: To jest manipulacja. Brak transparentności

"W 2010 roku prowadzenie w ciągu nocy się zmieniało. Przez pół nocy prowadził Jarosław Kaczyński. W 2020 roku PKW wyłączyło system zliczający głosy" - napisał Sławomir Nitras. W ten sposób odniósł się do decyzji PKW, że nie będzie podawała wyników cząstkowych. Polityk stwierdził, że "to jest manipulacja".

Z informacji podanych przed godz. 6:00 wynika, że Państwowa Komisja Wyborcza ma już dane z 99,39 proc. obwodów głosowania, jednak w niedzielę zapowiedziała, że wyjątkowo nie będzie podawała szczątkowych wyników. Do tej decyzji odniósł się Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.

To niepokoi. Państwowa Komisja Wyborcza zablokowała system zliczający głosy spływające z komisji obwodowych. W 2010 roku prowadzenie w ciągu nocy się zmieniało. Przez pół nocy prowadził Jarosław Kaczyński. W 2020 roku PKW wyłączyło system zliczający głosy. To jest manipulacja. Brak transparentności

- napisał na Twitterze polityk.

Druga tura wyborów prezydenckich

Wciąż czekamy na oficjalne dane Państwowej Komisji Wyborczej. W sondażu late poll ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda uzyskał poparcie wynoszące 51 proc. Rywalizujący z nim kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski otrzymał 49 proc. Dane pochodzą z 90 proc. komisji wyborczych.

Na godz. 8:00 zapowiedziano konferencję PKW.

embed

Czytaj więcej: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż late late poll: Duda wyprzedza Trzaskowskiego o 2 punkty

Zobacz wideo Bortniczuk: Wydaje się, że są powody do zadowolenia, ale czekamy na ogłoszenia PKW
Więcej o: