Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Znamy już wyniki sondażu exit poll. Wynika z nich, że wybory prezydenckie 2020 wygrywa Andrzej Duda, ale różnica między nim a Rafałem Trzaskowskim wynosi zaledwie 0,8 proc. Oficjalne wyniki wyborów poda PKW. Kiedy to się stanie?

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich 2020. Polacy opowiadali się za tym, czy przez kolejne pięć lat głową państwa będzie Andrzej Duda, czy też jego miejsce zajmie Rafał Trzaskowski. Wyniki exit poll pokazują, że politycy cieszą się bardzo podobnym poparciem. O tym, kto zostanie prezydentem, może zadecydować nawet kilka głosów.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: Duda - 50,4 proc., Trzaskowski - 49,6 proc.Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: Duda - 50,4 proc., Trzaskowski - 49,6 proc. Wybory prezydenckie 2020. Wyniki wyborów. Sondaż exit poll: Duda - 50,4 proc., Trzaskowski - 49,6 proc.

Kiedy oficjalne wyniki wyborów? PKW zaplanowała kilka konferencji prasowych

Państwowa Komisja Wyborcza będzie ogłaszać cząstkowe wyniki wyborów podczas konferencji prasowych, które zaplanowano na poniedziałek 13 lipca. Mają się one odbyć w godzinach 10, 13:30, 18:30 i 22. Niewykluczone, że na którejś z nich zostaną ogłoszone ostateczne wyniki wyborów, ale PKW zastrzega, że w razie potrzeby zaplanuje kolejne konferencje.

To, jak długo będziemy czekać na wyniki wyborów prezydenckich 2020, będzie zależeć m.in. od tego, jak szybko do PKW spłyną dane o głosowaniu za granicą. Podczas piątkowego studia wyborczego PKW mówił o tym przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

- Chciałbym przypomnieć, że ustawa szczególna o powszechnym głosowaniu w 2020 roku wskazuje, że PKW czeka 48 godzin na protokoły z zagranicy, a nie 24 godziny jak przewiduje zwykle Kodeks wyborczy. Maksymalnie ta godzina niestety jest dosyć odległa, czyli do wtorku, biorąc pod uwagę jeszcze czas, do 23 - zaznaczył Marciniak

Więcej o: