Najnowszy sondaż CBOS. Trzaskowski wygrywa o włos, Duda tuż za nim. "Żaden nie może być pewny"

44,6 procent poparcia dla Rafał Trzaskowskiego i 44,4 procent dla Andrzeja Dudy - to wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez współfinansowany z budżetu państwa CBOS. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrywa o włos, ale szanse obu kandydatów są bardzo wyrównane.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski idą łeb w łeb, a szala zwycięstwa nie przechyliła się w zdecydowany sposób na stronę żadnego z nich - pokazuje najnowszy sondaż CBOS opublikowany w ostatnim dniu kampanii wyborczej. Został on przeprowadzony w dniach 8-10 lipca.

Zobacz wideo Gdula: Zadeklarowałem, że nie będę głosował na Dudę i oddam głos ważny

Wybory prezydenckie - najnowszy sondaż. Trzaskowski z minimalnym zwycięstwem

Z sondażu CBOS wynika, że minimalnie lepszy wynik notuje Rafał Trzaskowski, na którego oddanie głosu zadeklarowało 44,6 procent badanych. Urzędujący prezydent Andrzej Duda zanotował poparcie na poziomie 44,4 procent. 4,5 procent badanych odpowiedziało, że jeszcze nie wie, na kogo odda głos. 0,9 procent stwierdziło, że "zamierza oddać głos nieważny", a 5,6 procent - odmówiło odpowiedzi.

Deklaracje pokazują, że żaden z kandydatów nie może być pewny wygranej w wyborach prezydenckich - poparcie dla obu z nich jest niemal takie samo

- informuje CBOS.

W badaniu udział w II turze wyborów prezydenckich zadeklarowało 81,3 badanych (frekwencja w pierwszej turze wynosiła 64,51 procent). 

Więcej o: